Kosmetyki i towary luksusowe

Rozwiązania logistyczne, które oferujemy, są dostosowane do potrzeb rynku kosmetycznego i towarów luksusowych. Do naszych głównych priorytetów w dostawach tych towarów zaliczamy bezpieczeństwo, zrównoważony rozwój i sprawność w obsłudze różnych kanałów dystrybucji.

Rozwiązania logistyczne, które oferujemy, są dostosowane do potrzeb rynku kosmetycznego i towarów luksusowych. Do naszych głównych priorytetów w dostawach tych towarów zaliczamy bezpieczeństwo, zrównoważony rozwój i sprawność w obsłudze różnych kanałów dystrybucji.

 • 14

  krajów

 • 17%

  globalnych obrotów FM Logistic

 • + 30

  mistrzowsko opanowanych technologii dla co-packingu

 • 20

  obiektów Seveso

Nasze rozwiązania logistyczne dla branży kosmetycznej i towarów luksusowych

Przed branżą kosmetyczną i towarów luksusowych rysują się różne wyzwania i możliwości. Należą do nich takie zjawiska, jak fast fashion czy zwiększający się popyt na zrównoważone produkty do pielęgnacji urody, towary luksusowe w przystępnej cenie i spersonalizowane doświadczenia zakupowe.

Ponadto technologia, uwarunkowania związane ze zrównoważonym rozwojem i nowi rywale rynkowi zmieniają oczekiwania konsumentów. Producenci kosmetyków muszą rozważyć kwestie transportu i logistyki, by przygotować się na długofalowe wyzwania związane z łańcuchem dostaw i popytem.

W FM Logistic pomagamy klientom z branży kosmetycznej i luksusowej rozwijać produkty i modele łańcucha dostaw, które spełniają rosnące wymagania konsumentów i oczekiwania względem doświadczeń związanych z markami. W naszym portfolio znajdują się wysokiej jakości usługi logistyczne dla branży kosmetycznej i luksusowej, od obsługi zleceń omnichannel po globalny transport czy rozwiązania co-packingowe, dostosowane do rynków luksusowych, które w ramach łańcucha dostaw pozwalają markom komunikować swój wizerunek oraz zobowiązania wobec ludzi i planety.

Wspólnie zmieniamy łańcuchy dostaw

Nasze zadanie to innowacja i zachęcanie uznanych marek do zmiany sposobu myślenia o produktach, opakowaniach, odpowiedzialności za środowisko naturalne i kanałach dotarcia na rynek. Aby utrzymać przewagę konkurencyjną, marki potrzebują coraz częściej korzystać z innowacyjnych usług w zakresie łańcucha dostaw produktów kosmetycznych i luksusowych. Wymieńmy poglądy i wspólnie zbudujmy nowe rozwiązania.

Kontakt

Co możemy wspólnie zrobić?

Gwarancja bezpiecznego łańcucha dostaw

W centrum uwagi FM Logistic znajduje się bezpieczeństwo. Od transportu po magazynowanie – nieustannie dokładamy wszelkich starań, by zaoferować klientom najbezpieczniejsze rozwiązania. Doskonale znamy się na zarządzaniu towarami niebezpiecznymi oraz zapewnianiu bezpiecznego, monitorowanego i zgodnego z przepisami otoczenia. Twoje towary są traktowane z najwyższą starannością i zgodnie z najsurowszymi standardami zarządzania towarami niebezpiecznymi, kontroli dostępu, systemów antywłamaniowych, rygorystycznego doboru i zarządzania personelem.

W każdym z naszych magazynów zatrudniamy dedykowaną osobę odpowiedzialną za zarządzanie towarami niebezpiecznymi – od przestrzegania zasad magazynowania do szkolenia pracowników. FM Logistic prowadzi 20 obiektów zgodnych z dyrektywą Seveso. Jako pierwsi prowadzimy obiekty Seveso we Francji.

We wszystkich platformach logistycznych wdrażamy procedury o bardzo wysokim standardzie, by zagwarantować wysoką jakość operacji i bezpieczeństwo produktów. Dzięki technologii blockchain zapewniamy możliwość identyfikacji jednostkowego produktu na drodze z magazynu do konsumenta. Efektywność i wydajność naszych klientów jest dla nas priorytetem.

Spraw, by operacje logistyczne stały się kluczową częścią Twojej strategii zrównoważonego rozwoju

W FM Logistic angażujemy się, by robić jeszcze więcej dla planety. Nieustannie pracujemy nad innowacyjnymi metodami na rzecz Supply Change. W transporcie proponujemy klientom ekologiczne rozwiązania, w tym pojazdy przyjazne dla środowiska. Przykładowo, nasze dostawy ostatniej mili wykorzystują zrównoważony transport w dystrybucji miejskiej. Od pojazdów napędzanych wodorem po rowery cargo – zależy nam na tym, by stosowane przez nas środki były ekologiczne i spełniały oczekiwania klientów.

Oprócz usług transportowych staramy się być liderem magazynowania. Nasze platformy logistyczne spełniają najwyższe standardy zrównoważonego rozwoju, a my promujemy wśród naszych partnerów biznesowych obiekty neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla.

W FM Logistic nie tylko działamy na rzecz naszej planety, lecz także podejmujemy działania wzmacniające pracowników. W tym celu stworzyliśmy specjalny program integracji społecznej, FMEA, którego celem jest niesienie pomocy określonym grupom społecznym, by mogły uzyskać dostęp do pracy i praktyk zawodowych. Pragniemy, by wszyscy mieli równe szanse. Działamy, by razem osiągnąć jeden cel: lepsze jutro dla wszystkich.

Synergia, optymalizacja i personalizacja kluczem do sukcesu w różnych kanałach dystrybucyjnych Dywersyfikacja, synergia, optymalizacja i sukces osiągnięty różnymi kanałami dotarcia na rynek

Nasze usługi omnichannel dla sektora kosmetycznego i dóbr luksusowych obejmują wiele różnych dróg dystrybucji produktów na rynek w ramach jednego łańcucha dostaw. Takie podejście tworzy nowe możliwości optymalizacji i doskonalenia procesów oraz osiągnięcia synergii dostaw towarów różnorodnymi kanałami, bez zakłóceń.

Elastyczne i efektywne zarządzanie potokami ładunków B2B i B2C jest możliwe. Niezależnie od tego, czy chodzi o nowy kanał sprzedaży, czy o zabezpieczenie dynamicznego rozwoju już istniejącej drogi, rozwiązaniem jest łańcuch dostaw omnichannel. Połączenie obsługi wielu kanałów w jeden potok ładunków umożliwia wykorzystanie już istniejących rozwiązań, dynamiki i synergii, by osiągnąć stabilne wyniki. Podobnie rozwijamy nasze usługi One Roof, pozwalające producentom i dystrybutorom kosmetyków i dóbr luksusowych korzystać ze wspólnych zasobów. Dzięki temu stawiamy krok naprzód w synergii magazynowania i transportu, usuwając zbędne operacje i łącząc dostawy.

Wiemy, że rozpakowanie, dostawa i personalizacja opakowań wpływają na budowanie doświadczenia marki u klienta.

Jako europejski ekspert w co-packingu oferujemy wiele różnorodnych rozwiązań typu display, opakowania prezentowe, rękawy i inne.

Zależy nam na tym, by pogodzić doświadczenia klienta z marką, z podjętym przez nią zobowiązaniem eliminacji plastiku w kanale e-commerce. Ten cel realizujemy dzięki znajomości projektowania ekologicznych opakowań. Oferujemy usługi optymalnego łańcucha dostaw dla branży kosmetycznej, a także dedykowane operacje ostatniej mili, neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla.

 • Co-packing

  Zrównoważony Rozwój | Elastyczność | Technologia

  Zobacz więcej
 • Transport

  Niezawodność | Wydajność | Responsywność

  Zobacz więcej
 • Omnichannel

  Wszechstronność | Płynność | Innowacyjność

  Zobacz więcej

Potrzebujesz wsparcia w logistyce kosmetyków?

Działasz w branży kosmetycznej, a Twój łańcuch dostaw stanowi wyzwanie? Skontaktuj się z nami, a znajdziemy rozwiązanie, które spełni Twoje potrzeby!