Ochrona zdrowia

Bezpieczeństwo ludzi, możliwość śledzenia produktów i zgodność z wymogami regulacyjnymi to konieczność. W FM Logistic idziemy dalej, ponieważ możemy polegać na innowacyjnych rozwiązaniach, które powstały dzięki wieloletniemu doświadczeniu firmy w branży ochrony zdrowia.

Bezpieczeństwo ludzi, możliwość śledzenia produktów i zgodność z wymogami regulacyjnymi to konieczność. W FM Logistic idziemy dalej, ponieważ możemy polegać na innowacyjnych rozwiązaniach, które powstały dzięki wieloletniemu doświadczeniu firmy w branży ochrony zdrowia.

 • 75,000

  m² dedykowanej powierzchni magazynowej

 • 7

  dedykowanych operacji dla branży farmaceutycznej

 • 15

  lat rozwoju

 • 1.5 M

  dostaw rocznie (transport)

Nasze rozwiązania dla sektora ochrony zdrowia

Branża ochrony zdrowia przechodzi obecnie okres intensywnej transformacji. Producenci, organizacje badawcze, szpitale i pracownicy służby zdrowia stają w obliczu coraz wyższych kosztów oraz rosnącej złożoności operacji i liczby zagrożeń. Branża musi sprostać wyzwaniom związanym ze zmiennością populacji, rozwojem nauki i coraz bardziej skomplikowanych przepisów. Ponieważ niejednokrotnie stawką jest ludzkie życie, logistyka farmaceutyczna wymaga usług dostosowanych do każdej potrzeby, łączących zawodową dyscyplinę, doskonałość operacyjną i ciągłe doskonalenie.

Mamy świadomość, że bezpieczne i zgodne z przepisami dostarczenie właściwego leku lub wyrobu medycznego we właściwe miejsce i o właściwym czasie to priorytet. Jeśli chodzi o zapewnienie pracownikom ochrony zdrowia środków do leczenia pacjentów, nie ma nic ważniejszego niż efektywna i wydajna logistyka.

Już ponad 15 lat temu uznaliśmy, że logistyka w tym sektorze jest na tyle specyficzna, że powinny ją obsługiwać dedykowane zasoby i wyspecjalizowane zespoły. Z tego powodu wybraliśmy odpowiedni personel oraz wytypowaliśmy obiekty i powołaliśmy do życia FM Health, które zajmuje się operacjami obejmującymi farmaceutyki i wyroby medyczne. Jako wiodący ekspert w transporcie i magazynowaniu tworzymy innowacyjne rozwiązania logistyczne dla branży ochrony zdrowia, które pomogą Twojej firmie zwiększyć efektywność. Nasze biura zlokalizowane w 14 krajach oferują dedykowane operacje bazujące na wieloletnim doświadczeniu i znajomości wymogów logistyki w przemyśle farmaceutycznym. Współpracujemy z klientami, codziennie dostarczając zrównoważone i kompleksowe rozwiązania w łańcuchu dostaw, od opakowań jednostkowych po palety, od paczek po ładunki całopojazdowe. Obsługujemy wszystkie rodzaje sieci dystrybucji produktów farmaceutycznych: hurtownie i grupy farmaceutyczne, producentów wyrobów medycznych, kliniki i szpitale, laboratoria, apteki i pacjentów.

FM Health to dostawca, na którego możesz liczyć, jeśli chcesz sprostać wyzwaniom związanym z kompleksową widocznością swoich wrażliwych towarów w wielokanałowym łańcuchu dostaw oraz zgodności z przepisami.

Pracujemy lokalnie, by zmieniać globalne łańcuch dostaw

Bez względu na to, gdzie jesteśmy, podejmujemy działania lokalne, wspierani siłą międzynarodowej grupy. Nasz model One FM pozwala na dostosowanie działań do regionalnych uwarunkowań i rynków.

Kontakt

Co możemy wspólnie zrobić?

Zapewniamy bezpieczny łańcuch dostaw dzięki temperaturze kontrolowanej

W FM Logistic wdrażamy dla klientów procedury o najwyższym standardzie we wszystkich platformach logistycznych. Pracując z produktami farmaceutycznymi i wyrobami medycznymi wymagającymi temperatury kontrolowanej, zapewniamy bezpieczne i zgodne z przepisami środowisko oraz wysoką jakość operacji i bezpieczeństwo produktów.

Twoimi towarami zajmujemy się z największą starannością i zgodnie z najwyższymi, międzynarodowymi i lokalnymi standardami, obejmującymi: szczegółowe i udokumentowane procedury, kontrolę obszarów o ograniczonym dostępie, systemy antywłamaniowe, rygorystyczny dobór i szkolenie personelu, kontrolę temperatury w magazynie i transporcie. Zachowujemy integralność produktów dzięki specjalnym procedurom obsługi i śledzenia, w tym pełnej identyfikowalności przesyłek, rozwiązaniom zamkniętego łańcucha chłodniczego dla leków, ochronie przed kradzieżą i fałszerstwem oraz zgodności z wszelkimi przepisami prawa.

Nasze rozwiązania łańcucha dostaw to gwarancja, że produkty wymagające dostarczenia w określonym czasie i temperaturze bezpiecznie dotrą do miejsca przeznaczenia. W zależności od towaru oferujemy odpowiednie rozwiązanie do przechowywania i dostarczania produktów. Zapewniamy dedykowane i odpowiadające potrzebom klientów platformy logistyczne.

Oferujemy składowanie w następujących przedziałach temperatur:

 • chłodzenie: 2–8°C
 • temperatura otoczenia: 15–25°C
 • mrożenie: -20°C

Monitorujemy i kontrolujemy temperaturę i wilgotność za pomocą czujników Wi Fi, systemu komputerowego BMS (Building Management System) oraz systemów alarmowych opartych na GMS.

Optymalizuj dostępność i bezpieczeństwo produktów dzięki rygorystycznemu monitorowaniu łańcucha dostaw z możliwością śledzenia w czasie rzeczywistym

W sektorze ochrony zdrowia, bezpieczeństwo pacjentów i responsywność zależą od możliwości śledzenia produktów, widoczności i kontroli działań w całym łańcuchu dostaw.

FM Logistic wykorzystuje wszystkie dostępne rozwiązania przeznaczone do zarządzania i kontroli łańcucha dostaw w branży healthcare.

Technologie te pozwalają śledzić i lokalizować towary oraz analizować wydajność, zapewniają pełną widoczność operacji magazynowych i dystrybucyjnych, a także pozwalają na proaktywne reagowanie na wszelkie awarie.

Ponadto w FM Logistic spełniamy wszystkie najnowsze wymogi związane z identyfikowalnością i serializacją produktów, a w razie potrzeby – pełnym monitorowaniem temperatury.

Zweryfikowane procesy magazynowania, pakowania wtórnego i dystrybucji, a także systemy informatyczne zgodne z zasadami Pharma gwarantują możliwość śledzenia przepływów i integralności produktów. Zespoły naszej firmy są w pełni przeszkolone w zakresie głównych wymagań, a farmaceuci obecni na miejscu zapewniają zgodność operacji z dobrymi praktykami wytwarzania i dystrybucji.

Zoptymalizuj swoją sieć dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom dla krajów i regionów

Eksperci z sektora ochrony zdrowia poszukują rozwiązań w łańcuchu dostaw, które odpowiadają strategiom dystrybucji różnych produktów: scentralizowanym zapasom i dystrybucji regionalnej, sprzedaży bezpośredniej do aptek czy dostawom do szpitali itp.

Działalność FM Health pozwoli Ci na przechowywanie i dystrybucję produktów w najlepszych możliwych warunkach, w pełnej zgodności z międzynarodowymi i lokalnymi przepisami i najwyższymi standardami obowiązującymi w Twojej branży.

Nasz globalny zasięg zapewnia rozwiązania zarówno międzynarodowe, jak i krajowe i regionalne. Aby przyspieszyć rozwój w regionach, stworzyliśmy dwa połączone rozwiązania:

 • regionalne platformy logistyczne, działające jako huby
 • regionalny transport

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w dziedzinie co-packingu FM Health potrafi zapewnić Ci spójne rozwiązania logistyczne w sektorze ochrony zdrowia poprzez optymalizację opakowań wtórnych i zastosowanie zrównoważonych opcji ekspozycji. Pomagamy Ci zwiększyć sprzedaż, jednocześnie wspierając bardziej odpowiedzialny łańcuch dostaw. Proponujemy wiele różnorodnych rozwiązań personalizacji opakowań wtórnych, etykietowania, etykietowania GMP i późnego różnicowania produktu. Wszystkie nasze operacje związane z opakowaniami wtórnymi są zgodne z Dobrą Praktyką Produkcyjną (GMP).

 • Magazynowanie

  Skalowalność | Modułowość | Eksperckość

  Zobacz więcej
 • Przeładunki

  Innowacyjność | Specjalizacja | Międzynarodowość

  Zobacz więcej
 • Co-packing

  Zrównoważony Rozwój | Elastyczność | Technologia

  Zobacz więcej

Potrzebujesz wsparcia w logistyce produktów ochrony zdrowia?

Działasz w branży medycznej i potrzebujesz wsparcia w łańcuchu dostaw? Skontaktuj się z nami, a znajdziemy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie!