Przemysł

Nasi klienci jako czołowi producenci przemysłowi wymagają od nas najwyższej klasy rozwiązań, uwzględniających ich specyficzne potrzeby. FM Logistic wspiera i zapewnia wydajność, bezpieczeństwo i sprawność Twojego łańcucha dostaw.

Nasi klienci jako czołowi producenci przemysłowi wymagają od nas najwyższej klasy rozwiązań, uwzględniających ich specyficzne potrzeby. FM Logistic wspiera i zapewnia wydajność, bezpieczeństwo i sprawność Twojego łańcucha dostaw.

 • 25

  lat doświadczenia współpracy z branżą przemysłową

 • 100%

  Program LED dla wszystkich naszych magazynów

 • 20%

  emisji CO2 w całym cyklu życia certyfikowanej platformy FM Logistic

 • 60%

  przepływów transportowych spełniających normę Euro 5 lub wyższą, lub wykorzystujących energię alternatywną

Nasze rozwiązania logistyczne dla przemysłu

Sektor przemysłowy staje się coraz bardziej złożony i zróżnicowany oraz zajmuje się produkcją praktycznie wszystkiego – od surowców, chemikaliów i materiałów specjalistycznych, przez wysoce zaawansowane komponenty i maszyny przemysłowe, po produkty elektryczne i elektroniczne dla konsumentów końcowych.

Najnowsza (r)ewolucja przemysłowa wywodzi się z koncepcji przemysłu 4.0. Ta nowoczesna wizja zakłada wykorzystanie sztucznej inteligencji, technologii, zmian zakupowych w branży B2C i B2B oraz ewoluowania sprzedaży w kierunku usług serwisowych, wykraczających poza sam produkt. Obecnie producenci potrzebują skupić się na dostępności towarów, w której kluczową rolę odgrywa efektywny łańcuch dostaw, oraz na optymalizacji wydajności usług powiązanych z produktami. Przedsiębiorstwa przemysłowe stoją w obliczu poważnych wyzwań logistycznych. Optymalizacja zaopatrzenia fabryk, produkcja na żądanie, personalizacja towarów, optymalizacja zapasów, przewidywanie i ograniczanie ryzyka związanego z łańcuchem dostaw – to wyzwania, którym muszą sprostać. Ponadto wzrost świadomości ekologicznej i idący za nią zrównoważony rozwój skłaniają firmy do pracy nad nowymi strategiami logistycznymi typu upstream i downstream.

Te nowe wyzwania mają wpływ na przemysłowe łańcuchy dostaw.

Jako ekspert w logistyce oferujemy usługi dedykowane dla przemysłu, obejmujące cały łańcuch dostaw, od logistyki przychodzącej, wewnętrznej i wychodzącej po logistykę dostaw czy zwrotów. Dzięki rozwiązaniom takim jak wieża kontrolna (control tower) optymalizujemy wszystkie przepływy logistyczne i zapewniamy im pełną widoczność.

Nasze doświadczenie w transporcie, dystrybucji, magazynowaniu, przeładunkach, personalizacji czy różnicowaniu produktów na końcowym etapie zapewnia płynność łańcucha dostaw. Łączymy know-how, doradztwo i globalne zarządzanie Twoim łańcuchem dostaw, optymalizujemy bieżące operacje i przewidujemy trendy rynkowe. Inwestujemy w innowacje, by oferować logistykę, rozwiązania w dziedzinie transportu, montażu i pakowania dla sektora przemysłowego, które spełniają zmieniające się wymagania konsumentów oraz odpowiadają na rozwój handlu elektronicznego i ewolucję dystrybucji omnichannel.

Zredukujmy wpływ na środowisko

Zrównoważony rozwój – to główna myśl, która przyświeca FM Logistic w relacjach z klientami. Aby go osiągnąć, stosujemy wiele ekologicznych rozwiązań, które zaspokajają potrzeby naszych partnerów biznesowych. Rozpoczynając nowy projekt, analizujemy ofertę opakowań, by zoptymalizować emisję dwutlenku węgla naszych klientów. Możemy również zaproponować alternatywne rozwiązania transportowe – od pojazdów elektrycznych, przez wodorowe, po te na biopaliwo. Zobowiązujemy się nieustannie pracować nad nowymi sposobami zmniejszania wpływu działalności na środowisko.

Kontakt

Co możemy wspólnie zrobić?

Sprawiamy, że logistyka i dystrybucja dla przemysłu stają się głównym atutem strategii zrównoważonego rozwoju

Jako Twój zaufany dostawca, FM Logistic oferuje Ci zrównoważone platformy logistyczne. Zapewniamy bezpieczeństwo Twoich towarów w certyfikowanych magazynach oraz zajmujemy się ich dystrybucją. Pomożemy Twojej firmie przeanalizować rodzaj stosowanych przez nią opakowań. Wszystkie rozwiązania oferowane partnerom przemysłowym tworzymy z myślą o optymalizacji zrównoważonego rozwoju prowadzonej przez nich działalności. Dzięki sieci partnerów transportowych zachowujemy niezależność oraz wykorzystujemy możliwości optymalizacji dystrybucji omnichannel, w tym usług ekologicznych, by pomóc zmniejszyć ślad węglowy i zużycie energii w Twojej firmie.

Logistyka dostosowana do potrzeb przedsiębiorstw przemysłowych

Nasz priorytet to efektywność i wydajność Twojej firmy. Producentom zapewniamy bezpieczne składowanie, personalizację i dystrybucję takich towarów, jak:

 • sprzęt i dobra infrastrukturalne,
 • dobra konsumpcyjne,
 • produkty chemiczne i niebezpieczne,
 • wyroby medyczne.
Wszystkie platformy logistyczne FM Logistic spełniają międzynarodowe i lokalne wymogi prawne i mogą być dostosowane do Twoich potrzeb. Nasze multiprojektowe magazyny budujemy w lokalizacjach dostosowanych do specyfiki Twojej działalności oraz zgodnie z przepisami obowiązującymi w danej branży.

Efektywne i elastyczne zarządzanie zasobami według koncepcji One Roof

W naszych multiprojektowych centrach logistycznych pod jednym dachem konsolidujemy takie zasoby, jak: pracownicy, sprzęt i operacje na rzecz naszych klientów. Zapewniamy dynamiczne i elastyczne zarządzanie naszymi zespołami i zasobami, odpowiadając na potrzeby klientów odnoszące się do magazynowania, montażu, co-packingu,
co-manufacturingu, pickingu, obsługi zleceń (fulfillmentu).

W FM Logistic wdrożyliśmy zasadę zaawansowanej synchronizacji między klientami i realizowanymi dla nich operacjami. Oferujemy powierzchnie magazynowe, które mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb, by zmniejszyć braki
i zapasy magazynowe oraz zmaksymalizować wydajność. Realizujemy także wiele operacji pod jednym dachem z myślą o mniejszym przepływie produktów. Dążymy do optymalizacji wydajności przemysłowych łańcuchów dostaw, budujemy odpowiedzialne
i ekologiczne rozwiązania, optymalizujemy zapasy w wielu miejscach na życzenie oraz oferujemy dystrybucję omnichannel.

 • Magazynowanie

  Skalowalność | Modułowość | Eksperckość

  Zobacz więcej
 • Przeładunki

  Innowacyjność | Specjalizacja | Międzynarodowość

  Zobacz więcej

Potrzebujesz wsparcia w logistyce przemysłowej?

Działasz w branży przemysłowej, a Twój łańcuch dostaw jest wyzwaniem? Skontaktuj się z nami, a znajdziemy odpowiednie rozwiązanie dla Twoich potrzeb!