FMCG

Ponad 50-letnie doświadczenie w łańcuchu dostaw FMCG sprawia, że FM Logistic jest zaufanym partnerem, który pomaga klientom sprostać wyzwaniom. Jesteśmy pierwszym operatorem logistycznym, który wdrożył model pooling. Innowacje są wpisane w nasze DNA.

Ponad 50-letnie doświadczenie w łańcuchu dostaw FMCG sprawia, że FM Logistic jest zaufanym partnerem, który pomaga klientom sprostać wyzwaniom. Jesteśmy pierwszym operatorem logistycznym, który wdrożył model pooling. Innowacje są wpisane w nasze DNA.

 • + 50

  lat doświadczenia

 • 23

  średnia długość współpracy

 • 12

  platform logistycznych z certyfikatem LEED™ lub HQE®

 • 43%

  globalnego obrotu FM

Nasze rozwiązania logistyczne dla branży FMCG

Świat, w którym żyjemy, warunkuje, jak, gdzie, co i dlaczego konsumujemy. Ponieważ jako konsumenci szukamy, kupujemy i odbieramy dostawy w różny sposób, potrzebne są wielokanałowe strategie lub wręcz model omnichannel. Konsumenci wymagają, by produkty były wytwarzane i dostarczane w sposób zrównoważony, a jednocześnie chcą płacić mniej.

Czy chodzi o postrzeganie marki, czy o efektywność łańcucha dostaw, firmy z branży produktów konsumenckich stoją przed wieloma ważnymi wyzwaniami, do których zaliczamy zmieniające się oczekiwania klientów i kanały dostępu do rynku, konsolidację dystrybucji czy cyfryzację. W branży FMCG potrzeba bardziej zrównoważonych rozwiązań logistycznych oraz silniejszego umocowania na rynkach wschodzących.

Dzięki współpracy z naszymi klientami od ponad 50 lat współtworzymy innowacyjne rozwiązania logistyczne dla branży FMCG, które sprzyjają transformacji łańcuchów dostaw dóbr konsumpcyjnych. Jako ekspert w transporcie i magazynowaniu rozwinęliśmy niepowtarzalny know-how w sektorze FMCG, obejmujący towary suche i świeże, a także kosmetyki i towary luksusowe. Dziś bardziej niż kiedykolwiek pomagamy naszym klientom uzyskać przewagę nad konkurencją i zwiększyć sprzedaż, jednocześnie wprowadzając realne zmiany w dostawach.

Sektor FMCG – transformacja łańcucha dostaw

W FM Logistic jesteśmy pionierami w konsolidacji dostaw (pooling) oraz koncepcji współdzielenia zasobów o nazwie One Roof. Od przyjaznych dla środowiska rozwiązań co-packingowych po magazyny o neutralnej emisji dwutlenku węgla – staramy się optymalizować sposób, w jaki wykorzystujemy zasoby, zawsze monitorując i stale ograniczając nasz ślad węglowy. Aby sprostać nowym wyzwaniom stawianym przez naszych klientów, rozwijamy innowacyjną i zrównoważoną dystrybucję omnichannel dzięki rozwiązaniom miejskim i ofercie obsługi masowej produktów gotowych.

Kontakt

Co możemy wspólnie zrobić?

Pewność, że dotrzesz na rynek bez względu na wybrany kanał sprzedaży

Wykorzystanie konsumenckich trendów lifestyle’owych to doskonała podstawa silnej strategii dla producentów. Ale jak osiągnąć w tej dziedzinie sukces komercyjny? Wierzymy, że rozwiązaniem jest omnichannel: różne kanały dotarcia na rynek, jeden łańcuch dostaw. Takie podejście otwiera możliwości optymalizacji, usprawnienia procesu i uzyskania synergii przepływu towarów przez różne kanały i w efekcie bezproblemowego dotarcia na rynek.

W FM Logistic pomagamy w sposób elastyczny i efektywny kierować przepływami B2B i B2C. Nasze usługi logistyczne dla branży FMCG wykorzystują gotowe rozwiązania, by aktywować nowe kanały przy użyciu istniejących możliwości i zapewnić płynny rozwój operacji. We współpracy z klientami opracowujemy system zarządzania łańcuchem dostaw, który pozwala dynamicznie i elastycznie reagować na zmiany rynkowe, takie jak zwiększony popyt lub wprowadzenie nowego produktu na rynek.

Model pooling to optymalizacja kosztów i elastyczność operacji

Od 2003 roku rozwijamy i udoskonalamy konsolidację dostaw dla naszych klientów. Wierzymy, że pooling jest doskonałą odpowiedzią na wyzwania w dziedzinie magazynowania i obsługi, przed którymi stają producenci. Pooling to rozwiązanie, które łączy procesy logistyczne i transportowe kilku producentów lub marek dla tych samych sieci dystrybucyjnych, ze wspólnymi punktami nadania i odbioru. Korzyści ze stosowania poolingu to lepsza obsługa, większa efektywność kosztowa dostaw, zoptymalizowany poziom zapasów, synergia między przepływami B2B i B2C oraz obniżony ślad węglowy w łańcuchu dostaw.

Spraw, by operacje logistyczne stały się kluczową częścią Twojej strategii zrównoważonego rozwoju

Wspieranie zapotrzebowania konsumentów na bardziej zrównoważone produkty FMCG jest niezwykle istotne. Wierzymy, że łańcuch dostaw ma do odegrania ważną rolę w tym dążeniu. Dlatego oferujemy wiele różnorodnych alternatyw dla Twoich marek, od rozwiązań pozbawionych plastiku, przez magazynowanie neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, po przyjazne dla środowiska dostawy do domu.

Pomożemy Ci monitorować i optymalizować ślad węglowy produktów w całym łańcuchu dostaw. Wierzymy, że zrównoważony rozwój jest sprawą każdego z nas i dlatego nieustannie poszukujemy nowych rozwiązań i modeli łańcucha dostaw, które wraz z klientami i partnerami pozwolą budować lepszą przyszłość.

 • Transport

  Niezawodność | Wydajność | Responsywność

  Zobacz więcej
 • Co-packing

  Zrównoważony Rozwój | Elastyczność | Technologia

  Zobacz więcej

Potrzebujesz wsparcia w logistyce produktów FMCG?

Działasz w branży FMCG i stoisz przed wyzwaniem zmiany dostawcy? Skontaktuj się z nami, a znajdziemy odpowiednie rozwiązania dla Twoich potrzeb!