Transport

Niezawodność | Wydajność | Responsywność
 • 2.3 M

  dostaw

 • + 33

  kraje dostępne w transporcie drogowym

 • + 25,000

  km linii kolejowych (Jedwabny Szlak)

 • 35%

  redukcja CO2 dzięki naszemu rozwiązaniu konsolidacji dostaw

Transport towarów jest wyzwaniem zarówno dla producentów jak i dystrybutorów. Zmiany klimatyczne wywierają presję na cały łańcuch dostaw, w szczególności na transport. Z pomocą przychodzi cyfryzacja oraz sztuczna inteligencja, które oferują optymalizację przepływu towarów. To wsparcie jest szczególnie cenne, gdy znacząco rosną: zatłoczenie na ulicach oraz liczba dostaw na odcinku ostatniej mili i pojawia się potrzeba alternatywnych modeli dostaw.

Począwszy od 1967 roku, FM Logistic projektuje rozwiązania dla transportu, mające na celu rozwój dynamicznych łańcuchów dostaw na potrzeby omnichannel. Właśnie dlatego oferujemy szeroki zakres usług transportowych, takich jak transport drogowy, morski i dostawy ostatniej mili. Wykorzystując moc cyfryzacji, sztucznej inteligencji i multimodalnych rozwiązań transportowych do wzmocnienia całego łańcucha dostaw, by stanowił elastyczne, odporne i zrównoważone rozwiązanie dla Twojej firmy. Nasze usługi transportowe obejmują cały łańcuch dostaw: od odbiorów od dostawców do wysyłki towarów gotowych, które mogą być łączone z logistyką kontraktową.

Wspólnie zmieniajmy rozwiązania transportowe na lepsze

Nie istnieje jedno idealne rozwiązanie, wybór jest zawsze kombinacją różnych możliwości.

Dlatego monitorujemy wpływ transportu naszych klientów na środowisko, by na podstawie wiarygodnych danych o emisji CO2 i zanieczyszczeniu powietrza wybrać najlepszą kombinację rozwiązań transportowych. Pracujemy z partnerami, by móc zaproponować alternatywne źródła energii w transporcie. Inwestujemy w transport przyszłości, pracując nad rozwojem ekologicznej infrastruktury wodorowej w posiadanych obiektach. Naszym celem jest promocja przewozów długodystansowych opartych na technologii wodorowej.

Co możemy wspólnie zrobić?

Kontakt

Zyskaj większą widoczność i kontrolę nad łańcuchem dostaw dzięki naszym technologiom

W FM Logistic dbamy, by zawsze oferować naszym klientom najlepsze dostępne na rynku rozwiązania. Właśnie dlatego projektujemy i wdrażamy innowacyjne modele, współpracując z najlepszymi partnerami i wykorzystując najnowsze technologie. W efekcie umożliwiamy klientom śledzenie przesyłek w czasie rzeczywistym, dostęp do danych oraz ich konsolidację dzięki:

 • TMS (Transport Management System) – umożliwia śledzenie zleceń 360°,
 • Track & Trace – pozwala zlokalizować przesyłki w czasie rzeczywistym na odcinku od centrów dystrybucji do punktów dostaw,
 • GPS lub SIM – tracking, narzędzie importujące dane od przewoźników do systemów TMS i Track& Trace,
 • cyfryzacji procesów transportowych, optymalizacji planowania transportu (podział zleceń, planowanie tras dystrybucyjnych, wybór środków transportu i przewoźników oraz konsolidacja).
Kontakt

Zredukuj ślad węglowy swojego transportu

Dzięki szerokiej ofercie usług transportowych i użyciu specjalistycznego kalkulatora możemy przeprowadzić symulację trasy przesyłki, wykorzystując różne rodzaje transportu. Na podstawie otrzymanych wyników dobieramy optymalne środki transportu, pozwalające zredukować Twój ślad węglowy. Jako dostawca usług logistycznych rozumiemy Twoje potrzeby i dopasowujemy się do nich. Bez względu na to, czy interesuje Cię pojedynczy transport, czy rozwiązania multimodalne, pomożemy Ci zredukować ślad węglowy i zapewnimy przewagę nad konkurencją.

Nasze rozwiązania transportowe są poddawane ciągłym innowacjom, dzięki temu możemy zaoferować naszym klientom różne typy przewozów na coraz wyższym poziomie ekologicznym. W przypadku dostaw ostatniej mili wspólnie z naszymi klientami oceniamy, jaki rodzaj ekologicznej floty będzie najlepiej dostosowany do potrzeb (rodzaj pojazdów – elektryczne, na wodór, biopaliwa, elastyczne, multimodalne – w zależności od tras). Chcesz zoptymalizować koszty doręczeń? Wykorzystując pooling, możemy Ci pomóc zwiększyć częstotliwość dostaw dzięki grupowaniu przewozów od różnych klientów na tej samej trasie.

Kontakt

Popraw wydajność swojego wieloetapowego, kontynentalnego i multimodalnego transportu

Oferta naszych usług transportowych obejmuje nie tylko przewozy krajowe, lecz także szerokie możliwości międzynarodowe. FM Logistic ma biura w 15 krajach, a dostawy realizujemy do ponad 60 państw Europy, Azji i Ameryki Południowej. Zajmujemy się łańcuchem dostaw od początku do końca, wdrażając idealne rozwiązania spełniające Twoje potrzeby dotyczące transportu lądowego, lotniczego i morskiego, FTL, LTL, przewozów długodystansowych czy też małych przesyłek.

Współpracujemy z naszymi klientami, by wykorzystać efekt synergii w konsolidacji dostaw. Organizując transport dla Twoich towarów, współpracujemy z siecią zaufanych i wieloletnich lokalnych partnerów oraz międzynarodowych ekspertów. Wprowadziliśmy wysoki poziom kontroli jakości i plany ciągłego doskonalenia dostawców, by zapewnić naszym klientom najlepszą obsługę i maksymalną niezawodność. Elastyczność i skalowalność, wydajność i zrównoważony rozwój – tak widzimy logistykę przyszłości.

Kontakt

Zaangażuj przewoźników w zapobieganie zagrożeniom dla zdrowia i bezpieczeństwa

Nasze zobowiązania w zakresie BHP mają na celu zagwarantowanie bezpieczeństwa: wszędzie (na drogach i platformach) i dla wszystkich (kierowców, użytkowników dróg, pracowników platform). Dlatego zobowiązania te obejmują również naszych partnerów transportowych.

Poznaj naszą politykę BHP dla przewoźników

Kontakt

Interesują Cię rozwiązania transportowe?

Chcesz wiedzieć, jak FM Logistic może Ci pomóc rozwiązać wyzwania transportowe? Skontaktuj się z nami i sprawdź, co możemy Ci zaoferować!

Zapraszamy przewoźników do współpracy

Nawiążemy współpracę z właścicielami całych zestawów wielkopojazdowych lub samych ciągników siodłowych pod własne naczepy chłodnie, izotermy i plandeki.