Przeładunki

Innowacyjność | Specjalizacja | Międzynarodowość

Nasze rozwiązania w zakresie przeładunków

Outsourcing usług przeładunkowych ma pozytywny wpływ na wydajność magazynów i centrów dystrybucji. Pomaga markom skupić się na doświadczeniach klienta i poprawie relacji dzięki zwiększaniu efektywności, produktywności czy minimalizacji opóźnień i błędów.

W FM Logistic chronimy integralność towarów oraz zdrowie fizyczne i psychiczne naszych pracowników, dlatego jako lider w logistyce nasze rozwiązania przeładunkowe opieramy na monitoringu i ciągłym doskonaleniu.

Od ponad 50 lat dostarczamy zoptymalizowane i efektywne rozwiązania, takie jak przeładunki jednostkowe i paletowe, gwarantując bezpieczeństwo i zgodność z przepisami. Dzięki ciągłemu szkoleniu i zaangażowaniu naszych zespołów operacyjnych FM Logistic może zaoferować sprawdzone usługi przeładunkowe, zapewniające przewagę konkurencyjną i redukcję kosztów, jednocześnie promując pozytywny wpływ na środowisko.

Napędzamy łańcuchy dostaw, wzmacniając naszych pracowników

W FM Logistic liczą się ludzie. Bardzo troszczymy się o naszych pracowników. Inwestujemy w ergonomiczny sprzęt, automatyzację i szkolenia, by chronić zdrowie naszych zespołów. Oferujemy również możliwość zatrudnienia osobom w trudnej sytuacji życiowej, np. rozwinęliśmy struktury integrujące osoby z niepełnosprawnościami, czasowo bezrobotne lub młodzież o niskich kwalifikacjach.

Nasze rozwiązania dla Ciebie

 • Zaawansowane i odpowiedzialne technologie zwiększające responsywność łańcuchów dostaw

  Automatyzacja w magazynowaniu polega na wykorzystaniu technologii do zwiększenia wydajności i doskonalenia jakości. Przykładowo coboty pozwalają zwiększyć wydajność kompletacji zamówień w szczytowych okresach, co jest kluczowym elementem w przypadku krótkich terminów dostaw w e-commerce. W FM Logistic rozwijamy nowoczesne technologie i rozwiązania przeładunkowe zapewniające najwyższy poziom realizacji.

  Operacje, takie jak zarządzanie zapasami, kompletacja zamówień, uzupełnianie zapasów, załadunek czy wysyłka, mogą zostać zautomatyzowane dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii. W swojej pracy wykorzystujemy wiele różnorodnych rozwiązań, np. przeglądarki inwentaryzacyjne, AGV (Automated Guided Vehicles), AMR (Autonomous Mobile Robots), palety wahadłowe, goods-to-man, coboty i inne.

  Kontakt
 • Międzynarodowe standardy obsługi połączone ze znakomitą znajomością lokalnych rynków

  FM Logistic posiada zdywersyfikowany portfel klientów międzynarodowych i lokalnych, działających w różnych sektorach. Z korzyścią dla klientów wprowadzamy rozwiązania przeładunkowe spełniające międzynarodowe standardy w skali globalnej, zachowując przy tym silną obecność na lokalnych rynkach.

  Dzięki uwzględnieniu specyfiki poszczególnych krajów i wykorzystaniu lokalnych możliwości dostosowaliśmy globalny model do rynków i społeczności w poszczególnych regionach świata. Jako wiodący dostawca usług logistycznych podejmujemy konkretne działania, które podkreślają nasze zobowiązania, takie jak autorski model poolingu, umożliwiający konsolidację dostaw detalistów i dystrybutorów w każdym kraju. Rozwijamy również wizualizację zapasów jako globalną technikę przeładunków do użytku lokalnego. Gdziekolwiek jesteśmy, działamy lokalnie z siłą globalnej organizacji.

  Kontakt
 • Działamy na rzecz lepszego jutra dzięki naszym zrównoważonym rozwiązaniom przeładunkowym

  Jako wiodący ekspert w dziedzinie logistyki dbamy o zdrowie i bezpieczeństwo naszych operatorów oraz poprawę warunków, w jakich pracują.

  Mamy świadomość, że aktywności przeładunkowe mogą być przyczyną schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego. Dlatego też od kilku lat podejmujemy działania mające na celu zmniejszenie liczby wypadków, zapobieganie chorobom zawodowym i poprawę warunków.

  Praca przy pakowaniu zamówień wiąże się z dźwiganiem ładunków i przenoszeniem paczek. W związku z tym razem z Politechniką w Compiègne (UTC) zaprojektowaliśmy ERGOSKEL urządzenie wspomagające pracę fizyczną.

  Pracownik wyposażony w system mechaniczny może zachować swobodę ruchów, redukując jednocześnie o 70% aktywność mięśniową kończyn górnych i pleców. Wózki widłowe działają na pierwszym froncie prac przeładunku towarów typu palety czy kartony, przenosząc je z ciężarówek na półki magazynowe. A wszystko po to, by uczynić łańcuch dostaw jeszcze bardziej odpowiedzialnym. Pracując w pomieszczeniach zamkniętych, wózki muszą być niskoemisyjne, dlatego wykorzystujemy pojazdy z silnikami cieplnymi zasilanymi gazem ziemnym lub prądem elektrycznym.

  Ponieważ priorytetem jest dla nas zarówno zrównoważony rozwó,j jak i odpowiednie warunki pracy, postanowiliśmy wyposażyć magazyn FM Logistic we Francji w pobliżu Orleanu w 54 wózki widłowe zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi.

  Kontakt

Interesują Cię rozwiązania przeładunkowe?

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach przeładunkowych? Skontaktuj się z nami i sprawdź jak możemy Ci pomóc sprostać nowym wyzwaniom!

Rozwiązania dla łańcucha dostaw