FM Foundation
FM Foundation

Razem dla #GivingTuesday2023

Fundacja FM po raz kolejny wzięła udział w akcji Giving Tuesday. W 2023 roku pracownicy 54 platform w 11 krajach udzielili wsparcia łącznie ponad 6000 beneficjentom.

Na stronie January 29, 2024

Giving Tuesday

Giving Tuesday to obchodzony co roku Światowy Dzień Dobroczynności. Odbywa się po Święcie Dziękczynienia pod koniec listopada, w odpowiedzi na szaleństwo związane z Black Friday i Cyber Monday. Akcja została zorganizowana po raz pierwszy w 2012 roku w Stanach Zjednoczonych, a teraz jest obecna w ponad 100 krajach. Jej celem jest zachęcanie i świętowanie dawania, zaangażowania i solidarności na całym świecie, aby społeczeństwo było świadome znaczenia dawania i mobilizowania się do wzajemnej pomocy.

Fundacja FM angażuje się w Giving Tuesday

Giving Tuesday jest kluczowym, corocznym wydarzeniem dla Fundacji FM. W tym roku po raz kolejny, dzięki zaangażowaniu pracowników FM Logistic, zorganizowano dużą liczbę rozmaitych akcji i zbiórek.

Description de l'image 1

Brazylia

Przekazanie mleka trzem organizacjom pozarządowym, które opiekują się potrzebującymi dziećmi. W lokalnej kulturze napój ten jest uważany za niezbędne źródło składników odżywczych, przyczyniające się do rozwoju dzieci.

Czechy

Dzieci z Domu Dziecka w Litomierzycach wykonały wieńce adwentowe dla pracowników FM Logistic w Lovosicach. Zebrane fundusze zostaną wykorzystane do sfinansowania działań zewnętrznych.

Description de l'image 2
Description de l'image 1

Indie

Zbieranie i przekazywanie materiałów biurowych, zabawek, sprzętu sportowego i odzieży stowarzyszeniom, wspieranych przez oddziały w Delhi, Bombaju, Pune i Bangalore.

Polska

Liczne akcje charytatywne (łącznie 12) m.in. kiermasz ciast zorganizowany przez FM Fresh w Mszczonowie, pomoc lokalnym domom dziecka i rodzinom w potrzebie.

Description de l'image 2
Description de l'image 1

Słowacja

Akcja oddawania krwi, zbiórka gier dla osób starszych i wspólne spędzanie czasu w placówce dla osób starszych lub niepełnosprawnych oraz wsparcie domu dziecka, z którym współpracujemy.

Korporacja

Zbiórka zabawek i przekazanie dwóm lokalnym organizacjom, naprawa zegarków dla wsparcia imprezy świątecznej oraz zbiórka sprzętu sportowego dla podopiecznych organizacji Emmaüs Défi.

Description de l'image 2
Description de l'image 1

Ukraina

Zbiórka i przekazanie zabawek oraz odzieży organizacji SOS Children, którą wspieramy. Pracownicy byli szczególnie hojni, a dzieci oczywiście zachwycone.

Wietnam

Zbieranie ubrań i funduszy dla organizacji Huong La Charity House, która opiekuje się sierotami i dziećmi, których rodziny znajdują się w bardzo trudnej sytuacji.

Description de l'image 2
Description de l'image 1

Hiszpania

Jarmark Bożonarodzeniowy dla La Casa de Aarón, zbiórka żywności i odzieży dla kilku stowarzyszeń oraz Czerwonego Krzyża, wraz z marszem solidarności, w którym wzięło udział około stu uczestników.

Rumunia

Koordynacja kampanii zatytułowanej “Podaruj książkę i zmień historię dziecka”. Ponad 50 książek zostało przekazanych dzieciom ze szkoły podstawowej Concordia, która jest naszym partnerem.

Description de l'image 2
Description de l'image 1

Francja

Zbiórka zabawek i sprzętu sportowego w imieniu wspieranego przez nas stowarzyszenia Emmaüs Défi, a także liczne inicjatywy lokalne, na przykład dla Secours Populaire i Croix Rouge.

Giving Tuesday jest akcją wspieraną przez Fundację FM, gdy dotyczy integracji społecznej i dzieci. Jednak nasze lokalizacje mogły przeprowadzić wybraną przez siebie akcję w obszarze, który je mobilizuje.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Fundacji FM, kliknij przycisk poniżej.

Czy ta treść była interesująca, przydatna?