Komunikaty prasowe
Komunikaty prasowe

Najwyższy poziom magazynowania

Jednym z najważniejszych priorytetów magazynu FM Logistic w Tuchoměřicach jest bezpieczeństwo przechowywanych towarów, również tych o wysokiej wartości.

Na stronie June 20, 2024

Jednym z najważniejszych priorytetów magazynu FM Logistic w Tuchoměřicach jest bezpieczeństwo przechowywanych towarów, również tych o wysokiej wartości. Od 2014 r. posiada certyfikat TAPA FSR 2014 (Transported Asset Protection Association – Facility Security Requirements) na najwyższym możliwym poziomie A Class. To nie jedyny obiekt FM Logistic w Czechach. Wsparcie magazynowe zapewnia klientom również obiekt w Jirny. Obie platformy są dogodnie zlokalizowane w pobliżu stolicy – Pragi.

Magazyn FM Logistic w Tuchoměřicach znajduje się 8,5 km od praskiego lotniska im. Václava Havla, gdzie towary transportowane drogą lotniczą docierają w mgnieniu oka. Obiekt posiada również bocznicę kolejową z rampą przeładunkową. Niewątpliwą zaletą transportu kolejowego jest możliwość przewożenia towarów w dużych ilościach. Certyfikat TAPA FSR klasy A gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo podczas magazynowania towarów. Zabezpieczenie towarów o wysokiej wartości, podatnych na kradzież, jest jednym z największych wyzwań w całym łańcuchu dostaw.

Uzyskanie certyfikatu TAPA FSR stawia wysokie wymagania przed firmą i jej pracownikami.

Cały obiekt w Tuchoměřicach jest połączony z wieloma autonomicznymi elektronicznymi systemami bezpieczeństwa, które działają w sposób ciągły. W przypadku przechowywania towarów o wysokiej wartości, jak np. luksusowe kosmetyki, zapewnia dedykowane strefy z rygorystycznymi zasadami i kontrolą dostępu. Ważnym elementem zabezpieczenia są klatki tzw. high value cage. Ten obszar magazynu jest zabezpieczony ogrodzeniem „od podłogi aż po sufit”, a dedykowany zespół ma do niego dostęp tylko przez wyznaczone punkty dostępu.

Wszystkie dostawy towarów o wysokiej wartości lub podatnych na kradzież zawierają również unikalny kod śledzenia zarejestrowany w systemie Coding & Tracking Unii Europejskiej.

Drugi czeski oddział FM Logistic znajduje się w miejscowości Jirny, gdzie klienci mają do dyspozycji 20 000 m2 powierzchni, 32 000 miejsc paletowych oraz personel specjalizujący się w obsłudze m.in. branży motoryzacyjnej i handlu detalicznego. W logistyce dla branży automotive kluczowy jest czas. Nie ma tutaj miejsca na opóźnienia lub błędy. Towary docierają bowiem do fabryk w trybie ciągłym, bezpośrednio na linie montażowe, więc jakiekolwiek problemy z dostawą zatrzymałyby lub zakłóciły cały proces produkcyjny. Dlatego też współpraca musi odbywać się just-in-time. Jest to możliwe dzięki połączeniu systemów operacyjnych FM Logistic z systemami klienta, co zapewnia natychmiastową komunikację.

Czas jest również kluczowym czynnikiem w dostawach nocnych. Z magazynu w Jirny realizowane są dostawy do sieci handlowych. W tym przypadku trzeba zapewnić dostępność towarów na czas, jeszcze przed otwarciem sklepów.

Czechy stanowią obecnie ważne miejsce w transporcie ogólnoeuropejskim. FM Logistic pomaga firmom w pełni wykorzystać ten potencjał logistyczny i zapewnia swoim klientom rozwiązania dostosowane do ich potrzeb, aby pomóc im rozwijać działalność w najlepszy możliwy sposób.

Czy ta treść była interesująca, przydatna?