Ludzie
Ludzie

Jestem #Zawodowcem, bo cały czas się rozwijam i rzeczy, które kiedyś były nieosiągalne, dziś są dla mnie na wyciągnięcie ręki

Damian Ablewski zaczynał pracę z nami jako Operator Wózka Widłowego, a dziś koordynuje pracę 70 osób. W rozmowie opowiada o tym, jak wyglądały jego początki, czego…

Na stronie 9 listopada, 2021

Damian Ablewski zaczynał pracę z nami jako Operator Wózka Widłowego, a dziś koordynuje pracę 70 osób. W rozmowie opowiada o tym, jak wyglądały jego początki, czego się nauczył i dlaczego poleca pracę z nami.

Opowiedz o swoich początkach w FM Logistic.
Skończyłem szkołę i chciałem po prostu iść do pracy. Początkowo miało to być tylko przejściowe zajęcie, ale zostałem na dłużej. Zaczynałem od sortowania kartonów, a później przygotowywałem zamówienia dla klientów internetowych. Wtedy też zostałem wybrany na Lidera Grupy, czyli osobę, która łączy pracowników z Szefem. Następnie przeszedłem na stanowisko Koordynatora, które jest kontynuacją mojej poprzedniej roli. Aktualnie koordynuję pracę ponad 70 osób.

Czyli co dokładnie robisz? Jak wygląda twój dzień pracy?
Każdy dzień jest inny, pracujemy w dynamicznym środowisku, więc trzeba szybko reagować na zmiany. Przede wszystkim kontaktuję się z ludźmi, zarządzam ich czasem pracy i tworzę grafiki. Pilnuję, aby współpraca dobrze się układała i nie było konfliktów w zespołach. Odpowiadam też na wszystkie wyzwania np. załatwiam zastępstwa, jeśli ktoś zachorował albo nie mógł przyjść do pracy. 

Czego się tutaj nauczyłeś?
To moja pierwsza praca, więc wszystko, co potrafię zawodowo, nauczyłem się w FM Logistic. Wymieniłbym na pewno zarządzanie zespołem i budowanie relacji. Miałem też okazję poznać zagadnienia związane z filozofią Kaizen czy obszarem Lean Management. Oczywiście udoskonaliłem też obsługę pakietu Office.

Opowiedz o swoim najciekawszym projekcie.
Współdziałam przy złożonym projekcie naprawczym, który wpłynie na pracę wielu osób. Jego celem jest zwiększenie wydajności, jakości, bezpieczeństwa i wielu innych czynników procesu. Zakłada on ulepszenie kilkudziesięciu czynności, które wykonujemy w dziale preparacji. Jest w to zaangażowanych wiele osób i myślę, że dzięki naszym pomysłom, praca w magazynie, w dziale e-commerce, będzie szła szybciej i sprawniej.

Jest coś, co cię zaskoczyło w tak dużej firmie?
Kilka lat temu zupełnie inaczej wyobrażałem sobie pracę w korporacji, bo atmosfera w FM Logistic jest dla mnie pozytywnym zaskoczeniem. Pamiętam, jak w pierwszy dzień pracy powiedziano mi, że wszyscy są „na Ty”, nieważne, czy jesteś dyrektorem platformy czy jeździsz wózkiem widłowym. To pokazuje, że w dużych firmach też można pracować w koleżeńskiej atmosferze. Dawniej w wakacje pracowałem dorywczo w małym przedsiębiorstwie i tam był dystans między ludźmi, wyłącznie służbowe kontakty. U nas nie ma czegoś takiego.

Za co najbardziej lubisz swoją pracę?
Zatrudnienie w FM Logistic to dla mnie ważny etap – pierwsza praca, dzięki której poznałem dorosły świat. Czuję, że mogę się tu rozwijać. Lubię też to, że cały czas poznaję nowe osoby i codziennie dzieje się coś innego. Wiele osób mówi, że wróciłoby chętnie do czasów szkolnych, ale ja się z tym nie zgadzam. Dla mnie możliwość pracy jest bardzo ważna, bo dzięki temu mogę się realizować – zawodowo i prywatnie.

A jakie jest twoje najmilsze wspomnienie związane z pracą z nami?

Poznałem tu drugą połówkę i to na pewno najmilsza historia związana z pracą tutaj.Opowiedz jeszcze, co lubisz robić po pracy?
Moją wielką pasją, jeszcze z czasów szkolnych są gry, zwłaszcza wyścigowe. Kiedyś mogłem dla nich zarywać noce, ale teraz już nie mam tyle sił (śmiech). Ostatnio czytam też książki rozwojowe i uczę się języków obcych, żeby się doskonalić. Poza tym lubię sport, np. bieganie.

Czy ta treść była interesująca, przydatna?