Ludzie
Ludzie

FM Logistic, czyli…tak pracują #Zawodowcy!

Jesteśmy firmą działającą w Polsce od 1995 roku. Obsługujemy m.in. największe sieci handlowe i firmy farmaceutyczne, więc dzięki zaangażowaniu naszych #Zawodowców…

Na stronie 5 listopada, 2021

Jesteśmy firmą działającą w Polsce od 1995 roku. Obsługujemy m.in. największe sieci handlowe i firmy farmaceutyczne, więc dzięki zaangażowaniu naszych #Zawodowców do sklepów trafiają produkty na czas, a w aptekach nie brakuje leków. Bez względu na to, czy robimy zakupy w centrach handlowych, czy zamawiamy je przez internet, ktoś te produkty musi magazynować, pakować i dostarczać. Zapotrzebowanie na nasze usługi stale rośnie, więc wciąż budujemy kolejne magazyny i zatrudniamy nowych pracowników – głównie operatorów wózków widłowych – doświadczonych, jak i tych, którzy dopiero chcą zacząć pracę w branży i zdobyć niezbędne uprawnienia. 

Jesteście ciekawi, jak wygląda praca z nami, co jest prawdą, a co mitem i na co mogą liczyć nasi pracownicy? Ten artykuł jest dla was!

Praca w FM Logistic – wyobrażenia a rzeczywistość

Dźwiganie ciężkich kartonów i ogromne samochody, które trzeba załadować – tak sporo osób postrzega pracę w branży logistycznej i kojarzy ją głównie z zajęciem dla mężczyzn. Faktycznie kiedyś byłoby w tym sporo prawdy, ale dziś, to wyobrażenie ma mało wspólnego z rzeczywistością. Aktualnie większość czynności jest wykonywanych za pomocą nowoczesnych urządzeń, a w branży pracuje coraz więcej kobiet, które podobnie jak ich koledzy, świetnie się tu odnajdują! Bo chociaż zmieniło się sporo, to wciąż jest to praca dla prawdziwych zawodowców. Jednym z nich jest Monika Pietrzyk, która pracuje z nami już prawie 20 lat. Jest to jej pierwsza praca po szkole średniej i wszystkiego nauczyła się właśnie u nas. Najpierw przeszłam odpowiednie szkolenia i zdobyłam uprawnienia do obsługi wózków widłowych. To było bardzo ciekawe doświadczenie, bo wcześniej nie miałam z tym do czynienia. Przyznam jednak, że nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Myślę, że to trochę jak jazda rowerem, tego się nie zapomina. Można rok nie jeździć, ale pamięta się wszystko – wspomina. 

Katarzyna Kaźmierczak, Specjalistka ds. Wyjść Magazynowych, też świetnie obsługuje różne rodzaje wózków widłowych, chociaż przyznaje, że początki były wymagające: – Najtrudniejsze było to, że w każdym wózku inaczej kręciło się kierownicą. Pamiętam, że kiedy przesiadłam się z dużego wózka na mniejszy, to jechał mi w odwrotnym kierunku niż chciałam (śmiech). Zawsze trzeba się trochę od nowa przyzwyczaić do danego sprzętu, ale właściwie te wózki mają tylko gaz i hamulec, więc nie jest to bardzo skomplikowane – tłumaczy.  

Nasze koleżanki przyznają, że czasami ludzie dziwią się, że kobiety wykonują tego typu zadania, bo najczęściej łączą je z ciężką pracą fizyczną. A jest wręcz przeciwnie. Jak mówi Katarzyna: – Ja nic nie robię ręcznie, nie dźwigam, bo mam od tego wózek. Kręcę kierownicą, więc to nie jest praca męcząca fizycznie. Raczej wymaga szybkiego myślenia, bo każdy z nas ma swoje sposoby na ładowanie i nie ma gotowych rozwiązań. To jest jak układanie puzzli. 

Od obsługi wózka widłowego do zarządzania zespołem

Jesteśmy pracodawcą, który umożliwia zdobycie uprawnień na obsługę wózka widłowego, co przyciąga kandydatów, ponieważ takie kursy są zazwyczaj płatne. Tutaj z kolei realizuje się je w trakcie pracy. Jedną z osób, która chciała zdobyć takie uprawnienia był Andrzej Pietrzyk, który zaczynał u nas od obsługi wózków widłowych, a później awansował i aktualnie jest Starszym Szefem Ekipy.

Szef zaproponował mi pełnienie tej funkcji i długo się nie zastanawiałem, wystarczyło 5 minut namysłu! Od tego momentu moja kariera bardzo się rozwinęła. Po trzech latach awansowałem na starszego Szefa Ekipy i właśnie na tym stanowisku pracuję do dziś – opowiada Andrzej, który zaczynał w Tomaszowie Mazowieckim, a później przeniósł się do Mszczonowa. I takich historii w FM Logistic jest więcej. Przez to, że cały czas tworzymy nowe miejsca pracy, dotychczasowi pracownicy mają możliwości dalszego rozwoju zawodowego. Niektórzy decydują się na zmianę platformy i tak jak Andrzej – wybierają pracę w innym mieście. Inni, korzystają z wolnych wakatów i biorą udział w wewnętrznych rekrutacjach. I chociaż wciąż są zatrudnieni w tej samej firmie, to cały czas doświadczają zmiany zawodowej i mierzą się z nowymi wyzwaniami.  

Jednak bez względu na to, na jakim stanowisku jest się u nas zatrudnionym, każdy może liczyć na stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę i pakiet benefitów. Nie trzeba się też o nic martwić, bo nigdy nie jest się z niczym samemu – Praca w FM Logistic to przede wszystkim wspaniali i kompetentni ludzie, na których zawsze mogę polegać i jeśli tylko poproszę o pomoc, zawsze ją otrzymam. Mam to szczęście, że mogę liczyć na moich współpracowników – podsumowuje Monika Pietrzyk.

Czy ta treść była interesująca, przydatna?