Komunikaty prasowe
Komunikaty prasowe

Yves Rocher powierza operacje logistyczne FM Logistic na kolejne 5 lat

Yves Rocher, dobrze znana francuska marka oferująca szeroką gamę produktów na bazie naturalnych składników oraz FM Logistic przedłużyły kontrakt na kolejne 5 lat.

Na stronie January 18, 2024

W styczniu Yves Rocher, dobrze znana francuska marka oferująca szeroką gamę produktów na bazie naturalnych składników oraz FM Logistic, globalny operator logistyczny przedłużyły kontrakt na kolejne 5 lat. Jest to kontynuacja umowy zawartej w 2021 roku. Wśród założeń nowego kontraktu znalazła się konsolidacja biznesu w Polsce, a co za tym idzie zwiększenie powierzchni magazynowej do 2 700 m2.

Dotychczas FM Logistic obsługiwał dla Yves Rocher rynek polski i węgierski z magazynów zlokalizowanych na terenie naszego kraju, natomiast rynki czeski i słowacki były obsługiwane przez platformy zlokalizowane w Czechach. Od początku stycznia 2024 r. całość operacji będzie realizowana w Będzinie. Z powodu implementacji dodatkowych rynków na platformie w Będzinie zostanie udostępniona na potrzeby klienta dodatkowa powierzchnia magazynowa.

Usługi logistyczne realizowane na rzecz klienta obejmują składowanie, co-packing, etykietowanie, obsługę i pakowanie zamówień dla klientów końcowych oraz obsługę zwrotów. Dla usprawnienia i częściowej automatyzacji procesu etykietowania FM Logistic zainwestował w dodatkową maszynę. Wcześniej, przy rozpoczęciu współpracy, operator wdrożył szereg nowoczesnych rozwiązań technologicznych, między innymi automatyczną linię pakującą.

W ramach kontraktu FM Logistic będzie obsługiwać zarówno kanał B2B, jak i B2C.

Yves Rocher to światowa marka kosmetyczna powstała we Francji w 1965 roku. Obecna jest w 88 krajach na 5 kontynentach, oferuje szeroką gamę kosmetyków do pielęgnacji ciała, włosów, a także makijażu.

Czy ta treść była interesująca, przydatna?