Komunikaty prasowe
Komunikaty prasowe

Wysokiej jakości usługi logistyczne, 5 kluczowych przewag platformy w Sered

Logistyka to nie tylko transport towarów z punktu A do punktu B. Firma, która chce odnosić sukcesy w branży TSL musi oferować usługi o wartości dodanej.

Na stronie March 13, 2024

Być blisko swoich klientów, ale jednocześnie ograniczyć aktywność w centrum miasta – to w skrócie podstawowa zasada wyboru lokalizacji. Należy mieć na uwadze dojazd, natężenie ruchu i bliskość autostrad. Jeśli firma jest strategicznie zlokalizowana w pobliżu tras szybkiego ruchu, lotnisk, linii kolejowych lub portów, logistyka może być bardzo wydajna. Platforma FM Logistic w Sered znajduje się w pobliżu najważniejszej autostrady łączącej dwa największe miasta w kraju, Bratysławę i Koszyce. Trasa ta jest również ważnym węzłem transportowym do Polski, Czech i Austrii, a także kluczowym miejscem pod kątem lokalizacji dla usług co-packingu i co-manufacturingu dla całego regionu Europy Środkowej.

Już na etapie wyboru lokalizacji konieczne jest zaplanowanie, w jaki sposób budynek zostanie zaaranżowany, gdzie będzie znajdować się flota, gdzie będą dojeżdżać ciężarówki klientów. Podstawowym i dla niektórych być może dość banalnym warunkiem, który znacznie ułatwi przemieszczanie towarów, są gładkie i płaskie podłogi, a także wyższe sufity. Budynek magazynowy musi być po prostu wystarczająco przestronny i logicznie rozplanowany. Platforma logistyczna w Sered zajmuje powierzchnię 55 000 m2 i oferuje powierzchnię magazynową o pojemności około 80 000 palet. Ogromną zaletą techniczną jest doskonały projekt konstrukcyjny, który został opracowany bezpośrednio przez FM Logistic i pozwala na bardzo efektywne wykorzystanie przestrzeni. Dodatkową wartością jest fakt, że firma jest również właścicielem budynku. Daje to większą elastyczność i możliwość aranżacji zarówno przestrzeni, jak i procesów bez konieczności konsultacji z deweloperem.

Czas to pieniądz, dlatego dziś niezwykle ważne jest, aby firmy logistyczne oferowały jak najszerszy zakres usług omnichannel w ramach łańcucha dostaw. Wyobraź sobie, że otrzymujesz kompleksową, dostosowaną do Twoich potrzeb usługę logistyczną i nie musisz szukać dostawców do częściowych działań. W ramach platformy FM Logistic można realizować działania od etykietowania produktów, blistrowania, przygotowywania opakowań prezentowych do promocji produktów, po pakowanie w folię termokurczliwą, czyli łączenie kilku rodzajów towarów za pomocą folii termokurczliwej. Możliwe jest również kompletowanie ekspozytorów, a także ich transport do miejsca sprzedaży.

Podobnie jak we wszystkich sektorach, logistyka rozwija się skokowo. Odpowiednie narzędzia lub aplikacje mogą pomóc wyeliminować skomplikowane problemy logistyczne i pomóc skrócić zarówno czas realizacji zadań, jak i koszty z nimi związane. Niezaprzeczalną zaletą automatyzacji jest to, że może ona ułatwić pracę pracownikom. W FM Logistic są to między innymi drony, autonomiczne wózki widłowe, roboty mobilne czy skanery z identyfikacją wysokiej częstotliwości. Najmocniejszą stroną słowackiej platfomry są usługi co-packingu i co-manufacturingu, które stanowią aż 65% całego biznesu. Platforma wyposażona jest w uniwersalne roboty, ale także w pełni zautomatyzowane maszyny, które np. sortują produkty i pakują je w blistry lub torebki.

Nie jest już tak, że tylko społeczeństwo, które określa się jako „zielone” lub „społecznie odpowiedzialne” powinno być zrównoważone. Ekologia i zrównoważony rozwój są obecnie „głównym nurtem” i dotyczy to również logistyki. Większość firm chce zmniejszyć wpływ swoich działań na środowisko i wziąć pod uwagę cały cykl życia swoich produktów. Firmy logistyczne mogą zapewnić klientom zrównoważone łańcuchy dostaw, tak aby każde ogniwo miało minimalny wpływ na środowisko. FM Logistic opracowało kompleksową politykę zrównoważonego rozwoju pod nazwą „Supply Change”, promującą przyjazne dla środowiska rozwiązania co-packingowe i magazyny neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla. W wykonywanych operacjach unika stosowania plastiku i innych toksycznych substancji oraz dostosowuje rozmiary opakowań do gabarytu produktu, aby zminimalizować zarówno zużycie materiałów, jak i optymalizować transport. Wykorzystuje przede wszystkim materiały nadające się do recyklingu i ponownego użycia. FM Logistic obsługuje również w pełni elektryczne i hybrydowe pojazdy dostawcze przeznaczone głównie do dostaw ostatniej mili.

Czy ta treść była interesująca, przydatna?