Newsy
Newsy

Usługa logistyki miejskiej Citylogin otwiera drugie centrum dystrybucyjne ostatniej mili w pobliżu Madrytu

Citylogin, ramię logistyki miejskiej FM Logistic, otworzyło drugie centrum dystrybucyjne w pobliżu Madrytu w Hiszpanii, aby obsługiwać dostawy na ostatnim etapie dużych…

Na stronie September 28, 2021

Citylogin, ramię logistyki miejskiej FM Logistic, otworzyło drugie centrum dystrybucyjne w pobliżu Madrytu w Hiszpanii, aby obsługiwać dostawy na ostatnim etapie dużych i nieporęcznych produktów do konsumentów dla wiodącego klienta detalicznego.

Zlokalizowany w San Fernando de Henares zakład o powierzchni 7500 m2 zatrudnia blisko 30 osób i 40 kierowców. Stamtąd Citylogin zapewni dostawę do domu oraz montaż mebli i sprzętu AGD w Madrycie i okolicach.

Citylogin to rozwiązanie logistyki miejskiej, które łączy w sobie zbliżeniowe centra dystrybucyjne oraz niskoemisyjne pojazdy napędzane energią elektryczną lub gazem ziemnym. Usługa jest dostępna w dziesięciu miastach (wkrótce jedenasty) w Hiszpanii: Madrycie, Barcelonie, Saragossie, Bilbao, Coruña, Ourense, Valladolid, Granadzie, Kordobie i Kadyksie. Korzysta z dedykowanej floty około 300 pojazdów w Hiszpanii.

We wrześniu 2020 r. Rada Miasta Madrytu przyznała Citylogin nagrodę „Muévete Verde” („Move green”) za wysiłki na rzecz zrównoważonej logistyki miejskiej.
FM Logistic z siedzibą we Francji odnotował wzrost przychodów w Hiszpanii o 20% w ostatnim roku finansowym zakończonym w marcu 2020 roku.

Citylogin jest również dostępny we Francji, Włoszech i innych krajach europejskich:

O FM Logistic

Założona we Francji w 1967 roku firma FM Logistic jest niezależną, rodzinną firmą, która dostarcza rozwiązania w zakresie łańcucha dostaw szerokiej gamie firm z branży FMCG, handlu detalicznego, perfumerii i kosmetyków, produkcji przemysłowej i opieki zdrowotnej. Działa w 14 krajach w Europie, Azji i Ameryce Łacińskiej (Brazylia). Osiągnęła przychody w wysokości 1,43 mld euro w roku podatkowym do marca 2020 r. i zatrudnia ponad 27 500 pracowników FTE.
FM Logistic inwestuje w innowacje, aby oferować usługi łańcucha dostaw, które odpowiadają na zmieniające się wymagania konsumentów, rozwój handlu elektronicznego, dystrybucję wielokanałową i zrównoważony rozwój.
Więcej informacji na temat FM Logistic
Możesz śledzić FM Logistic na Twitterze pod adresem @FMLogistic

Kontakt z mediami

Cyryl Gibot
Menedżer komunikacji zewnętrznej grupy
Telefon: +33 6 45 99 91 58
cgibot@fmlogistic.com


Czy ta treść była interesująca, przydatna?