Newsy
Newsy

Uroczysta inauguracja operacji logistycznych dla GSK/Haleon w Wiskitkach

Nowa lokalizacja FM Logistic do obsługi branży farmaceutycznej otwarta

Na stronie 26 stycznia, 2023

26 stycznia br. FM Logistic i globalny koncern farmaceutyczny GSK, a dokładnie jego dział konsumencki funkcjonujący pod nazwą Haleon, oficjalnie zainaugurowały współpracę w zakresie obsługi logistycznej. Tym samym operator uruchomił w Wiskitkach koło Warszawy drugie już, po swoim magazynie w Błoniu, centrum dystrybucji dla farmacji. 

Usługi świadczone przez operatora na rzecz klienta obejmują składowanie i usługi handlingowe, transport krajowy i międzynarodowy, copacking oraz usługi celne. Na potrzeby Haleon przeznaczono ponad  8 tys. mkw powierzchni magazynowej i niemal 18 tys. miejsc paletowych. Znajduje się tu zarówno hurtownia farmaceutyczna, jak i magazyn importera. Wszystkie obszary podlegają reżimowi temperaturowemu od 15 do 25 st. Zakres obsługiwanych przez FM Logistic towarów obejmuje produkty lecznicze, wyroby medyczne, suplementy diety, kosmetyki. Roczna skala operacji szacowna jest na niemal 50 tys. przyjęć palet i ponad milion wydań, głównie w kartonach.

GSK./Haleon jest pierwszą firmą farmaceutyczną obsługiwaną na platformie logistycznej  w Wiskitkach. Lokalizacja ta według założeń FM Logistic, ma być drugim obiektem operatora, w którym chce on lokować klientów z sektora farmaceutyczno- kosmetycznego. Głównym magazyn tego typu, w Błoniu koło Warszawy, jest już wypełniony. Liczy on niemal 98 tys mkw. powierzchni, co czyni go największym centrum dystrybucji dla branży farmaceutycznej w regionie Centralnej Europy. 

Potwierdzeniem najwyższej jakości usług operatora dla farmacji jest certyfikat Zgodności z Zasadami Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej przyznany FM Logistic w 2020 roku przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny. 

Czy ta treść była interesująca, przydatna?