Newsy
Newsy

FM Logistic zatrudni 150 osób w Głogowie

FM Logistic rozpoczął rekrutację do nowej platformy logistycznej, którą zostanie uruchomiona w kwietniu br. w Głogowie. Operator planuje zatrudnić w tym dolnośląskim…

Na stronie February 23, 2022

FM Logistic rozpoczął rekrutację do nowej platformy logistycznej, którą zostanie uruchomiona w kwietniu br. w Głogowie. Operator planuje zatrudnić w tym dolnośląskim mieście 150 osób – głównie operatorów wózków widłowych i pracowników magazynowych. Poszukiwane są również osoby bez doświadczenia – pracodawca zapewnia niezbędne szkolenia.

Platforma logistyczna w Głogowie o powierzchni niemal 35 tys. mkw. to 13. lokalizacja FM Logistic w Polsce. Firma będzie tutaj prowadzić operacje magazynowe dla kanału e-commerce B2C Grupy Fressnapf, w Polsce działającej pod międzynarodową nazwą Maxi Zoo. W magazynie zostaną wdrożone innowacyjne rozwiązania w obszarze automatyzacji procesów, których celem jest ułatwienie i usprawnienie pracy personelu operacyjnego.

Firma planuje obsługiwać z nowego centrum w Głogowie nawet 4 mln zamówień w 2023 roku, realizowanych dla klientów indywidualnych w Polsce, jak i Niemczech. Inwestycja pozwoli rozwinąć segment sprzedaży online Grupy Fressnapf, która posiada blisko 1800 sklepów zoologicznych w Europie.

– Poszukujemy osób, którym zależy na stabilnym zatrudnieniu. Aby dołączyć do naszego zespołu nie trzeba mieć doświadczenia, ponieważ każdy pracownik przechodzi niezbędne na danym stanowisku szkolenia. Jako pracodawca umożliwiamy również zdobycie uprawnień na obsługę wózków widłowych. Zachęcam do aplikowania również panie, które świetnie sprawdzają się na tym stanowisku. W naszych magazynach pracuje coraz więcej świetnych operatorek – mówi Dawid Strzyżak, Manager ds. Rekrutacji w FM Logistic.

Operacje magazynowe na nowej platformie ruszą w kwietniu, ale pierwsze rekrutacje już trwają. Nowa platforma logistyczna FM Logistic działać będzie na terenie Panattoni Park Głogów.

Czy ta treść była interesująca, przydatna?