Newsy
Newsy

Oficjalne otwarcie magazynu w Głogowie

Nowa lokalizacja na mapie magazynów FM Logistic oficjalnie otwarta w Głogowie. Operator obsługuje to kanał e-commerce dla sieci sklepów zoologicznych Grupy Fressnapf pod…

Na stronie 31 października, 2022

25 października uroczyście przecięto wstęgę i zainaugurowano działalność Panattoni Park Głogów, w którym FM Logistic jest pierwszym najemcą. Operator obsługuje tu sprzedaż e-commerce dla wiodącej sieci sklepów zoologicznych Maxi Zoo, należącej do Grupy Fressnapf. Oficjalne reprezentacje FM Logistic, Panattoni, Fressnapf oraz władz miasta, na czele z prezydentem Głogowa, Rafaelem Rokaszewiczem, otworzyły symboliczne drzwi do 35.000 mkw powierzchni magazynowej.

FM Logistic podpisało długoletni kontrakt na składowanie towarów oraz obsługę logistyczną kanału e-commerce B2C wiodącej sieci sklepów zoologicznych Grupy Fressnapf, w Polsce działającej pod międzynarodową nazwą Maxi Zoo. Firma zakłada intensywny rozwój i szacuje, że liczba zamówień zrealizowanych w Głogowie dla indywidualnych klientów sieci w Polsce i Niemczech osiągnie liczbę  nawet 4 mln zamówień w 2023 roku. Inwestycja pozwoli rozwinąć segment sprzedaży online Grupy Fressnapf, która posiada 1800 sklepów w 11 krajach Europy.

– „Obecnie niemalże wszystkie branże rozwijają działalność online, a Panattoni stało się w ostatnich latach specjalistą w realizacji powierzchni dostosowanej do tych procesów. Już ok. 1/3 wszystkich naszych realizacji służy właśnie obsłudze e-commerce, co w samej Polsce stanowi ok. 4 mln m kw. Wszystko wskazuje na to, że udział w tej powierzchni sklepów zoologicznych będzie tylko rósł. W końcu sam handel elektroniczny karmy dla zwierząt domowych wzrósł w czasie pandemii o ponad 50 proc. Wielu światowych graczy w tym sektorze wskazuje, że handel online to nawet połowa ich sprzedaży. Grupa Fressnapf to doskonały przykład rozwijania tego kanału” – mówi Damian Kowalczyk, Development Director Panattoni na Dolnym Śląsku i w województwie opolskim.

-„Głogów to nowy magazyn i nowy region na mapie lokalizacji FM Logistic w Polsce. Trafiliśmy tu szukając miejsca odpowiadającego potrzebom naszego klienta, dla którego bliskość granicy niemieckiej była kwestią kluczową. Tu idealnie w nasze potrzeby wpisała się inwestycja firmy Panattoni. Spotkaliśmy się też z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony władz miejskich, które są niezwykle pomocne i przychylne nowym przedsięwzięciom. Operacje logistyczne dla firmy Fressnapf prowadzimy w Głogowie już od czerwca br., przed nami kolejne wyzwania, zwiększenie ilości zamówień, wdrożenia z zakresie automatyzacji. Jesteśmy na to gotowi i cieszymy się, że możemy się rozwijać razem z naszymi klientami” – mówi Yannick Buisson, Western and Central Europe Managing Director, FM Logistic.

Panattoni Park Głogów spełnia wymogi systemu certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent, co oznacza nie tylko niższą emisję CO2 oraz mniejsze zużycie energii i wody, ale także większą troskę o wellbeing pracowników. Panattoni zadbało o analizę pomieszczeń biurowych pod kątem odpowiedniej akustyki, komfortu termicznego czy dostępu światła dziennego.

Dla operatora kluczowym atutem była doskonała lokalizacja inwestycji. Park położony jest ok. 110 km od granicy polsko-niemieckiej i w podobnej odległości od granicy południowej z Czechami. Zaledwie 10 km dzieli park od drogi S3, głównego korytarza transportowego w regionie, łączącego Głogów z Zieloną Górą czy Szczecinem oraz pozwalającego na sprawny dojazd do autostrady A4 na południu oraz A2 na północy. Dzięki sąsiadującej z Miejską Strefą Inwestycyjną infrastrukturze, pracownicy FM Logistic Panattoni Park Głogów mogą korzystać także z transportu kolejowego.

Czy ta treść była interesująca, przydatna?