Newsy
Newsy

Oficjalna inauguracja współpracy FM Logistic i Royal Canin w Niepołomicach

FM Logisitc rozpoczyna obsługę Royal Canin, nowego klienta z branży petfood.

Na stronie 2 marca, 2023

W środę 22 lutego br. uroczyście otwarto magazyn w Niepołomicach. FM Logistic będzie tu świadczyć usługi logistyczne dla Royal Canin – lidera w żywieniu zwierząt domowych. Nowa inwestycja będzie wspierać rozwój Royal Canin w całej Europie, a także w Japonii. Wykonawcą obiektu jest firma Logicor, wiodący właściciel i zarządca nieruchomości logistycznych w Europie. W ceremonii przecięcia wstęgi wzięli udział przedstawiciele najwyższego kierownictwa wszystkich trzech firm.

Nowy obiekt będzie spełniał wymogi BREEAM, systemu oceny budynków pod względem ich oddziaływania na środowisko, z  oceną „Very Good”. Magazyn liczy blisko 30.000 m2 i zapewnia około 28.000 miejsc paletowych z możliwością zwiększenia w przyszłości, zabezpieczając bieżące potrzeby klienta i możliwości dalszego rozwoju. Nieruchomość sąsiaduje z istniejącą fabryką Royal Canin, która obsługuje 24 rynki i znajduje się 22 km na wschód od centrum Krakowa, z bezpośrednim dostępem do autostrady A4 łączącej południową Polskę z Niemcami. W ramach długoterminowego kontraktu FM Logistic będzie obsługiwać magazyn fabryczny wyrobów gotowych Royal Canin oraz dystrybucję na rynek polski, czeski, słowacki, a także usługi dodane, takie jak co-packing i sampling.

„Cieszymy się, że Royal Canin wybrał FM Logistic na swojego dostawcę logistycznego. To kolejna marka z branży karmy i akcesoriów dla zwierząt, którą mamy w portfolio naszych Klientów. Powoli stajemy się ekspertem logistycznym w obsłudze tego sektora. Pozyskane doświadczenie pozwala nam zaoferować tej branży najlepsze, sprawdzone rozwiązania. Obiekt w Niepołomicach z nowo zatrudnionymi 60 pracownikami to nowa lokalizacja na mapie działań FM Logistic w Europie Środkowej. ” – powiedziała Anna Galas, Senior Business Development Director w FM Logistic.

Czy ta treść była interesująca, przydatna?