Komunikaty prasowe
Komunikaty prasowe

Nowy dyrektor ds. zasobów ludzkich w FM Logistic

Piotr Palmowski został mianowany na stanowisko dyrektora ds. zasobów ludzkich na Europę Centralną, tj. Czechy, Polskę, Słowację i Węgry w FM Logistic. Dołączył tym…

Na stronie August 25, 2022

Piotr Palmowski został mianowany na stanowisko dyrektora ds. zasobów ludzkich na Europę Centralną, tj. Czechy, Polskę, Słowację i Węgry w FM Logistic. Dołączył tym samym do zespołu zarządzającego firmą, tzw. Committee of Directors w tym regionie.

Jako dyrektor ds. zasobów ludzkich będzie odpowiedzialny za tworzenie i wdrażanie strategii personalnej, dbanie o politykę, kulturę organizacyjną i standardy HR w firmie oraz strategiczne zarządzanie zasobami ludzkimi w regionie. Jednym z jego głównych celów jest dalsze uspójnienie, usprawnienie i digitalizacja procesów HRowych, co przy dużej i rozproszonej organizacji operatora logistycznego, ciągłym zapotrzebowaniu na nowych pracowników, współpracy z agencjami pracy tymczasowej, jest kluczowe.

Piotr Palmowski jest absolwentem Prawa i Administracji na Uniwersytecie Łódzkim. Ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi oraz BHP. Posiada ponad 15 lat  doświadczenia w  obszarze zasobów ludzkich.

Karierę rozpoczął w 2006 roku w FM Logistic, obejmując stanowisko specjalisty ds. zasobów ludzkich na platformie w Jarostach. W latach 2008 – 2014 rozwijał swoje kompetencje w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, wynagrodzeń i benefitów oraz Health & Safety w firmach będących liderami swoich branż m.in Bosch and Siemens Appliances, największego producenta sprzętu AGD w Europie.

W 2015 r. dołączył do Onninen, działu budownictwa i handlu technicznego Kesko Corporation, jako kierownik ds. kadr i płac. Na tym stanowisku był odpowiedzialny za 35 lokalizacji w Polsce. W 2020 roku awansował na menedżera ds. wynagrodzeń i świadczeń pozapłacowych.

Piotr Palmowski wznowił swoją karierę w FM Logistic w lutym 2022, jako kierownik ds. wynagrodzeń i świadczeń pozapłacowych na Europę Centralną.

Nowo powołany dyrektor ds. zasobów ludzkich zastąpi na tym  stanowisku Blankę Borkowską, która opuszcza organizację z końcem sierpnia br.

Czy ta treść była interesująca, przydatna?