Newsy
Newsy

Nowa platforma logistyczna FM Logistic w Wiskitkach rozpoczęła działalność operacyjną

W dniu 20.01.2022 zrealizowano pierwsze zlecenie dla klienta i symboliczna pierwsza paleta wyruszyła z nowego magazynu FM Logistic  w Wiskitkach. Budowa nowego obiektu…

Na stronie January 20, 2022

W dniu 20.01.2022 zrealizowano pierwsze zlecenie dla klienta i symboliczna pierwsza paleta wyruszyła z nowego magazynu FM Logistic  w Wiskitkach. Budowa nowego obiektu operatora rozpoczęła się na początku ubiegłego roku, a w styczniu 2022 ruszyły pierwsze operacje logistyczne.Generalnym wykonawcą i projektantem platformy logistycznej jest firma NG Concept (spółka należąca do Grupy FM).

W ramach pierwszego, zakończonego już etapu budowy powstały 3 hale magazynowe, które mogą pomieścić prawie 30 tys. miejsc paletowych. Finalna całkowita powierzchnia magazynu w Wiskitkach wynosić będzie ponad 100 tys. mkw. Platforma logistyczna dostosowana jest do obsługi wszystkich kanałów sprzedaży zgodnie ze strategią omnichannel. Dodatkowo, jedna z hal umożliwi składowanie towarów w temperaturze kontrolowanej. Operator świadczyć tu będzie pełen zakres usług w logistycznych dla klientów z różnych branż, w tym magazynowanie, dystrybucję, co-packing, co-manufacturing, a także i obsługę kanału e-commerce. Obiekt został zaprojektowany zgodnie z programem zrównoważonego rozwoju oraz zarejestrowany do certyfikacji dla budownictwa zrównoważonego LEED v4 (Leadership in Energy and Environmental Design). Zastosowano w nim innowacyjne rozwiązania wykorzystujące dobre praktyki oszczędzania wody pitnej i osiągania efektywności energetycznej obiektu. 

Magazyn FM Logistic zlokalizowany jest przy samym węźle komunikacyjnym Wiskitki łączącym autostradę A2 z drogą krajową 50, w odległości 35 km od Warszawy.   


Więcej informacji na temat tej inwestycji i jej budowy tutaj.

Czy ta treść była interesująca, przydatna?