Komunikaty prasowe
Komunikaty prasowe

L’Oréal Warsaw Plant i FM Logistic przedłużają 17-letnią współpracę

L'Oréal Warsaw Plant, jeden z najważniejszych zakładów produkcyjnych Grupy L'Oréal oraz FM Logistic przedłużyli kontrakt na kolejne 4 lata.

Na stronie June 10, 2024

L’Oréal Warsaw Plant, jeden z najważniejszych zakładów produkcyjnych Grupy L’Oréal, oraz FM Logistic, globalny operator logistyczny, przedłużyli kontrakt na kolejne 4 lata. Jest to kontynuacja rozpoczętej 17 lat temu współpracy.

Obsługa logistyczna L’Oréal odbywa się w centrum dystrybucyjnym FM Logistic w Błoniu pod Warszawą, które rozpoczęło działalność w grudniu 2007 roku. Centrum oferuje kompleksowe usługi logistyczne dla klientów z branży farmaceutycznej i kosmetycznej. To właśnie L’Oréal Warsaw Plant został pierwszym klientem magazynu w Błoniu wiele lat temu.

Warszawska fabryka L’Oréal produkuje 360 milionów kosmetyków rocznie, takich jak szampony, balsamy do ciała, toniki, wody micelarne, dezodoranty i farby do włosów. Kosmetyki produkowane pod Warszawą są dystrybuowane do krajów europejskich, a także poza Europę. Centrum w Błoniu pełni funkcję międzynarodowego hubu dla fabryk L’Oréal z Polski, Niemiec i Belgii.

FM Logistic z roku na rok poszerzało zakres usług świadczonych na rzecz L’Oréal Warsaw Plant. Obecnie obejmuje on kompleksową obsługę logistyczną: magazynowanie wyrobów gotowych oraz konfekcjonowanie, przeładunek i co-packing. Aby zoptymalizować i poprawić efektywność operacji magazynowych, FM Logistic zainwestowało w regały o podwójnej głębokości.

L’Oréal Warsaw Plant to jedyny zakład w Polsce należący do światowego lidera branży kosmetycznej – Grupy L’Oréal. Od 25 lat produkuje w Polsce kosmetyki dla marek z portfolio L’Oréal, takich jak Garnier, L’Oréal Paris, Mixa, Maybelline czy Lascad.

Czy ta treść była interesująca, przydatna?