Newsy
Newsy

FM Logistic zdobywa przedłużenie kontraktu z FoodCare i rozpoczyna kontrakt dla Grohe w Polsce

Specjalista ds. łańcucha dostaw FM Logistic przedłużył umowę z wiodącą polską firmą FMCG FoodCare na świadczenie usług dostawczych w Polsce. Również w tym samym…

Na stronie 28 września, 2021

Specjalista ds. łańcucha dostaw FM Logistic przedłużył umowę z wiodącą polską firmą FMCG FoodCare na świadczenie usług dostawczych w Polsce.

Również w tym samym kraju FM Logistic rozpoczął kontrakt dla Grohe. globalna marka rozwiązań łazienkowych i wyposażenia kuchni.

Przedłużenie umowy z FoodCare obejmuje świadczenie usług transportowych z fabryk FoodCare w Zabierzowie i Niepołomicach oraz z jej magazynu w Kokotowie, z których wszystkie zlokalizowane są w Polsce, bezpośrednio do detalistów i hurtowników. FM Logistic zapewni dostawę w ciągu 24 godzin.

W ramach wcześniejszych ustaleń FM Logistic będzie nadal zarządzać realizacją dla FoodCare ze swojego magazynu i obiektu cross-dockingowego o powierzchni 25 000 m2 w Będzinie na południu Polski. FoodCare jest właścicielem popularnych polskich marek, takich jak Frugo, Gellwe i Black. Jest klientem FM Logistic od 2006 roku.

Również we wrześniu 2020 Grohe oficjalnie przeniosło się do centrum magazynowo-dystrybucyjnego FM Logistic w podwarszawskich Błoniu. Umowa Grohe z FM Logistic obejmuje zaopatrywanie sklepów w produkty Grohe w całej Polsce, a także usługi co-packingu. Ponadto Grohe otworzy linię montażową o powierzchni 900 m2 w obiekcie FM Logistic. Będzie dedykowana do montażu ramek instalacji sanitarnych podtynkowych.

„Jesteśmy dumni, że jesteśmy kluczowym partnerem logistycznym dla klientów takich jak FoodCare i Grohe i wspieramy ich rozwój na polskim rynku, na którym działamy od 25 lat. Te nowe kontrakty podkreślają naszą zdolność do oferowania szerokiego zakresu usług logistycznych, od magazynowania i transportu po usługi o wartości dodanej, takie jak co-packing i co-manufacturing – powiedział Daniel Franke, Dyrektor Zarządzający FM Logistic na Europę Środkową.

FM Logistic zarządza siecią 17 platform logistycznych i 30 obiektów cross-dockingowych, oferujących łącznie 750 000 mkw. w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Zatrudnia ponad 5500 pracowników w tych czterech krajach i obsługuje około 2500 pojazdów.

O FM Logistic

Założona we Francji w 1967 roku firma FM Logistic jest niezależną, rodzinną firmą odpowiedzialną za zarządzanie operacjami logistycznymi dla niektórych z najbardziej renomowanych marek na świecie. Działa w 14 krajach w Europie, Azji i Ameryce Łacińskiej (Brazylia). Osiągnęła przychody w wysokości 1,43 mld euro w roku podatkowym do marca 2020 r. i zatrudnia ponad 27 500 pracowników FTE.
FM Logistic inwestuje w innowacje, aby oferować usługi łańcucha dostaw, które odpowiadają na zmieniające się wymagania konsumentów, rozwój handlu elektronicznego, dystrybucję wielokanałową i zrównoważony rozwój. Obsługuje zrównoważony portfel międzynarodowych i lokalnych firm z branży FMCG, handlu detalicznego, perfumerii i kosmetyków, produkcji przemysłowej i opieki zdrowotnej.
Możesz śledzić FM Logistic na Twitterze pod adresem @FMLogistic

Kontakt z mediami

Cyrille Gibot
FM Logistic
Menedżer komunikacji zewnętrznej grupyPhone: +33 6 45 99 91 58
cgibot@fmlogistic.com

Czy ta treść była interesująca, przydatna?