Komunikaty prasowe
Komunikaty prasowe

FM Logistic zakończył rozbudowę największej platformy logistycznej dla branży farmaceutycznej w Błoniu, k. Warszawy

Z początkiem 2022 roku FM Logistic zakończył rozbudowę platformy w Błoniu koło Warszawy. Nowy moduł dedykowany jest największemu klientowi operatora  z branży…

Na stronie 16 marca, 2022

Z początkiem 2022 roku FM Logistic zakończył rozbudowę platformy w Błoniu koło Warszawy. Nowy moduł dedykowany jest największemu klientowi operatora  z branży farmaceutycznej – firmie Polpharma. Finalnie cały obiekt liczy niemal 85 tys mkw., posiada ponad 100 tys. miejsc paletowych i jest największym centrum dystrybucji dla sektora farmaceutycznego w Centralnej Europie. Kolejnych klientów z tej branży operator będzie lokował na swojej nowej platformie w Wiskitkach między Warszawą a Łodzią.

Nowa hala magazynowa na platformie logistycznej w Błoniu to kolejna powierzchnia dedykowana firmie Polpharma, która jest klientem FM Logistic od 2016 roku. Lider rynku farmaceutycznego w Polsce posiada tutaj swój magazyn i hurtownię farmaceutyczną  o łącznej powierzchni niemal 2o tys. mkw. i ponad 35 tys. miejsc paletowych. W nowym module realizowana będzie przede wszystkim operacja dla dystrybucji eksportowej, jest to też dodatkowa powierzchnia mająca zabezpieczyć wciąż rosnące wolumeny w dystrybucji krajowej.

Obsługujemy w Błoniu niemal 30 producentów produktów leczniczych. Codziennie realizujemy dostawy do ponad 900 odbiorców, w tym szpitali, aptek i hurtowni farmaceutycznych. W obiekcie tym pracuje kilkaset osób, a nasze doświadczenie w obsłudze tego wyjątkowo wymagającego sektora doskonalimy już od 16 lat. – mówi Paweł Janicki, Senior Business Development Director, FM Logistic,  – Magazyn w Błoniu jest już w pełni rozbudowany i zakontraktowany. Kolejnych klientów farmaceutycznych będziemy lokować na naszej nowo powstałej platformie w Wiskitkach między Łodzią a Warszawą. Mamy już podpisane pierwsze kontrakty i operacje ruszą jeszcze w tym roku.

Po rozbudowie platforma logistyczna w Błoniu liczy niemal 85 tys mkw i posiada ponad 100 tys. miejsc paletowych. Ponad połowa powierzchni, tj, prawie 57 tys. mkw  przeznaczonych jest na obsługę sektora farmaceutycznego, co tym samym czyni z niej największe centrum dystrybucji w regionie Centralnej Europy dla tej branży. FM Logistic prowadzi tutaj m.in. obsługę logistyczną, w tym dla kanału e-commerce,  hurtowni farmaceutycznych, magazynów wytwórcy i importera swoich klientów. Ma też własną multikiencką hurtownię farmaceutyczną, a w jej ramach skład konsygnacyjny. Średnio miesięcznie obsługiwanych jest 30 tysięcy palet (przychodzących i wychodzących).

Potwierdzeniem wysokiej jakości usług operatora dla farmacji jest certyfikat Zgodności z Zasadami Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej przyznany FM Logistic w 2020 roku przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny. 

Poza sektorem farmaceutycznym w  magazynie w  Błoniu obsługiwani są też klienci z branży kosmetycznej.  Znajduje się tutaj również strefa co-manufacturingu dla klienta z branży przemysłowej. 

Czy ta treść była interesująca, przydatna?