Newsy
Newsy

FM Logistic wśród pracodawców najbardziej zaawansowanych w zarządzaniu różnorodnością w Polsce

FM Logisitc znalazł się wśród 38 firm i organizacji uznanych za najbardziej zaawansowane w zarządzaniu różnorodnością, dbaniu o inkluzję w organizacji i dążeniu…

Na stronie 31 maja, 2022

FM Logisitc znalazł się wśród 38 firm i organizacji uznanych za najbardziej zaawansowane w zarządzaniu różnorodnością, dbaniu o inkluzję w organizacji i dążeniu do osiągnięcia spójności społecznej. Lista powstała na podstawie badania Diversity IN Check przeprowadzonego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, które koordynuje Kartę Różnorodności w Polsce. FM Logistic dołączyło do sygnatariuszy Karty Różnorodności w styczniu tego roku.

W badaniu Diversity IN Checke w tym roku wzięło udział 47 organizacji.

Celem ankiety jest diagnoza stopnia zaawansowania danej organizacji w zarządzaniu różnorodnością i tworzeniu inkluzywnego środowiska pracy. Kwestionariusz wykorzystany w badaniu jest oparty na uznanych międzynarodowych standardach i wytycznych, m.in.: Sustainable Development Goals, ISO 26000 i ISO 30415, GRI Standards, wytycznych OECD dla przedsiębiorstw wielonarodowych. Pytania, które zadawano pracodawcom, zostały podzielone na pięć obszarów tematycznych: podstawy zarządzania, programy i działania, budowanie zaangażowania, wskaźniki rezultatów, a także dodatkowe pytania związane z COVID-19. z czego punktowane były pierwsze trzy obszary.

Jest to druga edycja badania. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj

Czy ta treść była interesująca, przydatna?