Komunikaty prasowe
Komunikaty prasowe

FM Logistic uruchamia hurtownię farmaceutyczną dla Teva Pharmaceuticals

FM Logistic i Teva, jedna z największych firm farmaceutycznych na świecie, podpisały umowę na świadczenie usługi magazynowania. Obsługa logistyczna jest realizowana…

Na stronie May 12, 2022

FM Logistic i Teva, jedna z największych firm farmaceutycznych na świecie, podpisały umowę na świadczenie usługi magazynowania. Obsługa logistyczna jest realizowana na platformie w Błoniu, będącej największym centrum magazynowania i dystrybucji produktów farmaceutycznych w Centralnej Europie. Docelowo firma Teva zajmie powierzchnię 7200 m² obejmując jednocześnie 14 500 miejsc paletowych.

Projekt rozpoczął się w grudniu 2021 i obejmie 14 500 miejsc paletowych, z których większość jest już gotowa. Obecnie trwa zatowarowanie magazynu.  Dzięki outsourcingowi usług logistycznych, firma Teva będzie mogła skoncentrować się na swojej kluczowej działalności, jaką jest dostarczanie pacjentom generycznych i specjalistycznych leków.

Współpraca z Teva Pharmaceuticals to dla naszej firmy nowe wyzwania, ale też olbrzymia satysfakcja wynikająca z możliwości obsługi tak znanej i szanowanej organizacji – mówi Marzena Świerczewska, Platform Director FM Logistic CE w Błoniu. – Zakładamy nie tylko wsparcie operacyjne naszego klienta, ale także doradztwo w rozwiązaniach optymalizujących łańcuch dostaw  – zapewnienie pacjentom leków poprawiających komfort życia i ratujących zdrowie.

-Każdego roku do pacjentów w Polsce trafia ponad 70 milionów opakowań naszych leków. To ogromna odpowiedzialność, a także bardzo duża kompleksowość działania. Dostarczamy produkty lecznicze we wszystkich najważniejszych obszarach terapeutycznych, od onkologii przez kardiologię, neurologię po preparaty na ból i przeziębienie;  preparaty w różnych postaciach oraz o różnych wymogach dotyczących transportu i przechowywania. To kluczowe, aby nasz partner logistyczny sprostał wymaganiom logistycznym i regulacyjnym, a także oczekiwaniom naszych odbiorców – hurtowni farmaceutycznych, aptek i szpitali,, dzięki którym nasze leki dostępne są dla tysięcy pacjentów każdego dnia – komentuje Monika Nizio, Dyrektor Komercyjnego Łańcucha Dostaw w Teva Pharmaceuticals Polska.

Jeden z największych na świecie producentów leków generycznych składować będzie w Błoniu swoje towary na powierzchni ok. 7200 m².

Hurtownie farmaceutyczna powstała w ścisłej współpracy z zespołem projektowym klienta, według założeń gwarantujących doskonałość operacyjną, optymalizację i bezpieczeństwo działań logistycznych – mówi Paweł Janicki, Senior Business Development Director – Cieszymy się, że możemy wspierać naszego partnera w zakresie nowoczesnej i efektywnej logistyki.

Platforma logistyczna w Błoniu liczy niemal 85 tys mkw i posiada ponad 100 tys. miejsc paletowych. Główni najemcy to sektor farmaceutyczno – kosmetyczny, co czyni obiekt największym centrum dystrybucji w regionie Centralnej Europy dla tej branży. FM Logistic prowadzi we wspomnianej lokalizacji obsługę logistyczną, w tym w kanale e-commerce,  hurtowni farmaceutycznych, magazynów wytwórcy i importera swoich klientów. Operator też własną multikiencką hurtownię farmaceutyczną ze składem skład konsygnacyjnym Średnio miesięcznie obsługiwanych jest 30 tysięcy palet (przychodzących i wychodzących).

Potwierdzeniem wysokiej jakości usług operatora dla farmacji jest certyfikat Zgodności z Zasadami Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej przyznany FM Logistic w 2020 roku przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny. 

Czy ta treść była interesująca, przydatna?