Newsy
Newsy

FM Logistic przechodzi na zieloną energię w Europie Środkowej

Firma logistyczna podpisała kontrakty na energię odnawialną z polską PGE i czeską Pražská Energetika Polska – Dostawca usług łańcucha dostaw FM Logistic zasila…

Na stronie 28 września, 2021

Firma logistyczna podpisała kontrakty na energię odnawialną z polską PGE i czeską Pražská Energetika

Polska – Dostawca usług łańcucha dostaw FM Logistic zasila teraz własne magazyny w Europie Środkowej energią elektryczną ze źródeł odnawialnych. Podpisał umowy na energię odnawialną z największą polską grupą energetyczną PGE oraz z czeskim zakładem energetycznym Pražská Energetika. Umowy te dotyczą obiektów logistycznych będących zarówno własnością FM Logistic, jak i zarządzanych przez nią.

W Polsce PGE dostarczy FM Logistic 14 GWh energii oraz związane z nią gwarancje pochodzenia. Grupa FM Logistic jest właścicielem pięciu z 13 magazynów, które prowadzi w Polsce. Znajdują się one w Mszczonowie, Błoniu, Tomaszowie Mazowieckim, Olszowej i Będzinie.

Dzięki nowemu kontraktowi FM Logistic spodziewa się uniknąć uwalniania do atmosfery 10 612 ton CO2 rocznie. Jest to odpowiednik prowadzenia 2080 samochodów osobowych przez rok, według danych Kalkulator równoważności gazów cieplarnianych amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska.

W Czechach Pražská Energetika dostarczy FM Logistic odnawialną energię elektryczną do jej magazynu w Tuchomericach.

Na Słowacji FM Logistic już w 2019 roku przeszło na odnawialną energię elektryczną dzięki umowie ze Slovenské Elektrárne.

Inne spółki zależne FM Logistic poza Europą Środkową również podejmują podobne działania. W Hiszpanii do końca 2021 roku wszystkie FM Logistic będą w 100% zasilane energią elektryczną ze źródeł odnawialnych.

„Przejście na energię odnawialną ułatwi osiągnięcie naszego celu, jakim jest osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w naszych magazynach do 2030 roku. W ciągu ostatnich trzech lat FM Logistic ograniczył swój zakres 1 i 2 emisji gazów cieplarnianych o 17% w wartościach bezwzględnych” – powiedziała Charlotte Migne, Dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju FM Logistic.

Oprócz kupowania odnawialnej energii, FM Logistic pracuje nad produkcją własnej energii. Jeszcze w tym roku zainstaluje panele słoneczne na dachach swojej platformy logistycznej w Błoniu oraz budynku biurowego w Mszczonowie. Panele te będą wytwarzać odpowiednio do 450 kWp i 44,5 kWp. Powinno to zmniejszyć zużycie energii z sieci obu obiektów o 13%.

Ogólne obrazy turbin wiatrowych: Turbiny wiatrowe, format poziomy, 2MB, Turbiny wiatrowe, pionowe, 2MB

O FM Logistic

Założona we Francji w 1967 roku firma FM Logistic jest niezależną, rodzinną firmą, która dostarcza rozwiązania w zakresie łańcucha dostaw dla szerokiej gamy firm z branży FMCG, handlu detalicznego, kosmetyków i kosmetyków, produkcji przemysłowej i opieki zdrowotnej. Działa w 14 krajach w Europie, Azji i Ameryce Łacińskiej. Osiągnęła przychody w wysokości 1,43 mld euro w roku podatkowym do marca 2020 r. i zatrudnia ponad 27 500 pracowników FTE.

Więcej informacji na temat programu zrównoważonego rozwoju FM Logistic można znaleźć na Sustainable Development Impact Report

Media contact

Cyrille Gibot, FM Logistic
Tel: +33 6 45 99 91 58,
cgibot@fmlogistic.com

Czy ta treść była interesująca, przydatna?