Komunikaty prasowe
Komunikaty prasowe

FM Logistic otwiera nowe hale i znacznie zwiększa możliwości w zakresie logistyki kontraktowej

FM Logistic lider branży TSL nie zwalnia ani na moment. Operator we wrześniu uruchomił nowe hale w obiektach w Będzinie i Wiskitkach.

Na stronie October 1, 2023

 Tym samym przekroczył liczbę miliona metrów kwadratowych powierzchni magazynowej. Strategiczna inwestycja w Wiskitkach zlokalizowana pomiędzy Warszawą a Łodzią, zyskała dwie nowe hale oraz przylegające do nich nowoczesne biura. Z kolei platforma logistyczna w Będzinie dysponująca certyfikatem LEED® SILVER dzięki uruchomieniu nowej hali powiększyła się o kolejne 11 tys. m2.

Obie platformy to nasze strategiczne inwestycje, wybudowane przy najważniejszych węzłach komunikacyjnych w kraju.  Obiekt w Będzinie zlokalizowany przy autostradzie A1, ok. 20 km od Katowic, szczególnie dedykowany jest pod operacje omnichannel, w tym e-commerce. W tej lokalizacji dysponujemy obecnie prawie 70 tys.  miejsc paletowych. a obiekt liczy około 46 tys. mkw powierzchni, w tym 11 tys mkw zajmuje nowa hala oddana do użytku we wrześniu wraz z przylegającymi do niej biurami – mówi Rafał Woźniak, Dyrektor Operacyjny w FM Logistic Central Europe

Inwestowanie we własne magazyny to istotna część strategii Grupy FM, dająca pełną kontrolę nad obiektem, co niewątpliwie jest naszą przewagą konkurencyjną. Tak właśnie jest w najnowszej platformie FM Logistic w Wiskitkach.  Obiekt wyposażony w  nowoczesną automatykę jest stale rozwijany, dzięki czemu z łatwością radzimy sobie z rosnącymi i zmiennymi potrzebami biznesowymi naszych klientów.  W Wiskitkach oddajemy właśnie dwie nowe hale, które zwiększą powierzchnię platformy o 16 tys. m2, co w sumie daje powierzchnię 54 tys. m2 – dodaje Rafał Woźniak.

Rozwój tak, ale zrównoważony

W Wiskitkach jesteśmy gotowi na najbardziej wymagające wyzwania naszych klientów – dodaje Edyta Śmiechowicz, Dyrektor platformy w Wiskitkach.  Proponujemy tu kompleksowy zakres usług logistycznych, w tym magazynowanie, dystrybucję, co-packing, a także zautomatyzawaną obsługę kanału e-commerce. Wszystko to realizujemy w obiekcie, który został zarejestrowany do certyfikacji  LEED v4.  Obiekt cechuje wysoka efektywność energetyczna. Zadbaliśmy także o zielone otoczenie całej inwestycji. Wysoka dbałość o surowce budowlane oraz dobre praktyki realizowane przez spółkę NG Concept Polska zapewniają maksymalne obniżenie wpływu procesu budowlanego na środowisko naturalne – dodaje Edyta Śmiechowicz. 

Chociaż nasza strategia biznesowa ewoluowała na przestrzeni lat, to cel nadrzędny się nie zmienił. Jest nim wspieranie naszych klientów poprzez tworzenie zrównoważonych ekosystemów i współpracę ze wszystkimi interesariuszami. Konsekwentnie realizujemy strategię optymalizacji łańcuchów, czyniąc je bardziej odpornymi, zrównoważonymi i odpowiadającymi na wymagania konsumentów – dodaje Rafał Woźniak. 

Czy ta treść była interesująca, przydatna?