Newsy
Newsy

FM Logisitc pierwszym najemcą w nowej inwestycji Panattoni Park Głogów. Kamień węgielny wmurowany.

Przedstawiciele firmy Panattoni, lidera rynku nieruchomości powierzchni przemysłowych w Europie, oraz FM Logistic, jako pierwszego klienta w nowej inwestycji, wraz z władzami…

Na stronie February 8, 2022

Przedstawiciele firmy Panattoni, lidera rynku nieruchomości powierzchni przemysłowych w Europie, oraz FM Logistic, jako pierwszego klienta w nowej inwestycji, wraz z władzami miasta Głogów wmurowali oficjalnie kamień węgielny pod Panattoni Park Głogów. Już wiosną tego roku FM Logistic wystartuje tu z operacjami magazynowymi dla sieci sklepów zoologicznych Grupy Fressnapf, w Polsce działającej pod międzynarodową nazwą Maxi Zoo. W nowym obiekcie na powierzchni 35 000 m kw będą realizowane operacje magazynowe dla kanału e-commerce B2C dla klientów indywidualnych z Polski i Niemiec. Panattoni Park Głogów docelowo zajmie 20ha, w tym 110 000 m kw. pod dachem. Inwestycja przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent, co pozwoli na znacznie ograniczenie emisji CO2 i zużycia energii.

Realizacja Panattoni Park Głogów ruszyła w październiku 2021, FM Logistic jest pierwszym najemcą powierzchni w obiekcie i skorzysta z 35 000 m kw, z możliwością jej zwiększenia. Już wiosną ruszy tu obsługa kanału e-commerce B2C dla nowego klienta operatora, sieci sklepów Maxi Zoo należącej do Grupy Fressnapf. Obecnie usługi te są realizowane na platformie logistycznej FM Logistic w Będzinie. Chcąc zapewnić klientowi optymalną obsługę, ze względu na przewidywany wzrost wolumenów i strategiczną lokalizację operator zdecydował się na wynajem powierzchni w nowym obiekcie Panattoni w Głogowie. Szacowna liczba zamówień realizowanych dla klientów indywidualnych w Polsce, jak i Niemczech ma wynieść w roku 2022 około 2,5 mln i nawet 4 mln w 2023 roku. Inwestycja pozwoli rozwinąć segment sprzedaży online Grupy Fressnapf, która posiada blisko 1800 sklepów zoologicznych w Europie. Cały Panattoni Park Głogów przejdzie certyfikację metodą oceny zrównoważonego rozwoju BREEAM na poziomie Excellent, co umożliwi ograniczenie emisji CO2 oraz zużycie energii i wody. Panattoni zadba również o analizę pomieszczeń biurowych pod kątem odpowiedniej akustyki, komfortu termicznego czy dostępu światła dziennego.

„Decyzja o wyborze lokalizacji magazynu na Dolnym Śląsku została poprzedzona wieloma analizami, które miały na względzie optymalizację obsługi naszego klienta, firmy Maxi Zoo. Braliśmy pod uwagę takie czynniki, jak dostępność pracowników i możliwość szybkiej realizacji dostaw na rynek niemiecki. Nowa inwestycja Panattoni idealnie wpisuje się w te potrzeby” – mówi Anna Galas, Senior Business Development Director, FM Logistic i dodaje: „Widzimy też coraz większe zainteresowanie i zapotrzebowanie na lokowanie tego typu operacji w naszym kraju i upatrujemy tu duże możliwości rozwoju również dla naszych innych klientów”.

Panattoni Park Głogów to kompleks z międzynarodowym potencjałem. Położony jest ok. 110 km od granicy polsko-niemieckiej i w podobnej odległości od granicy południowej z Czechami. Zaledwie 10 km dzieli park od drogi S3, głównego korytarza transportowego w regionie, łączącego Głogów z Zieloną Górą czy Szczecinem oraz pozwalającego na sprawny dojazd do autostrady A4 na południu oraz A2 na północy. Dzięki sąsiadującej z Miejską Strefą Inwestycyjną infrastrukturze, najemcy kompleksu będą mogli skorzystać także z transportu kolejowego. Doskonała lokalizacja i realizacja inwestycji według najwyższych standardów zrównoważonego budownictwa sprawia, że Panattoni Park Głogów staje się idealnym wyborem dla każdego: w kompleksie doskonale odnajdzie się zarówno przedstawiciel branży logistycznej czy e-commerce jak i producent.

Więcej na temat tej inwestycji i samej uroczystości wmurowania kamienia węgielnego tutaj.

Czy ta treść była interesująca, przydatna?