Komunikaty prasowe
Komunikaty prasowe

Energia Bouygues & Usługi i FM Logistic podpisują umowę dotyczącą inwestycji w projekt zielonego wodoru w centralnej Francji

Francuska firma energetyczna Bouygues Energies & Services oraz zewnętrzny dostawca usług logistycznych FM Logistic zawarli umowę na wyłączność na wspólną produkcję…

Na stronie 28 września, 2021

Francuska firma energetyczna Bouygues Energies & Services oraz zewnętrzny dostawca usług logistycznych FM Logistic zawarli umowę na wyłączność na wspólną produkcję i dystrybucję zielonego wodoru ze źródeł odnawialnych w regionie Loiret we Francji.

Zgodnie z umową zainwestują w budowę elektrolizera i minimum trzech stacji dystrybucji wodoru w pobliżu stolicy regionu Orleanu. Będą również pracować nad stworzeniem sieci zielonych użytkowników wodoru wśród władz lokalnych i firm.
Bouygues Energies & Services zaprojektuje, zbuduje i utrzyma infrastrukturę do produkcji i tankowania wodoru przez 10 lat.

Projekt o nazwie H2Hub Loiret ma na celu stworzenie regionalnego „ekosystemu” producentów i użytkowników, aby pomóc obniżyć koszty ekologicznego wodoru i zdekarbonizować lokalne działania transportowe i logistyczne.

W pełni sprawny elektrolizer będzie wytwarzał do 800 kilogramów zielonego wodoru dziennie. Jedna część przeznaczona jest do użytku w magazynach FM Logistic w regionie Loiret, a mianowicie w Saint-Cyr-en-Val, Escrennes i Neuville-aux-Bois. Pozostała część zostanie sprzedana osobom trzecim.

Wodór może być wykorzystywany jako źródło paliwa w wózkach widłowych z ogniwami paliwowymi, kabinach wodorowo-elektrycznych, autobusach transportu publicznego, śmieciarkach, wybranych procesach przemysłowych i ciężarówkach z wodorowymi ogniwami paliwowymi, gdy staną się one bardziej dostępne.

FM Logistic obsługuje już 52 wózki widłowe napędzane wodorem w swoim centrum dystrybucyjnym w Neuville-aux-Bois. Firma dąży do osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w swoich magazynach do 2030 roku. Prowadzi około 180 magazynów na całym świecie, w tym 35 we Francji.


O FM Logistic

Założona we Francji w 1967 roku firma FM Logistic jest niezależną, rodzinną firmą, która dostarcza rozwiązania w zakresie wielokanałowego łańcucha dostaw dla firm z branży FMCG, handlu detalicznego, kosmetyków i kosmetyków, produkcji przemysłowej i opieki zdrowotnej.
Jej usługi obejmują magazynowanie, omnichannel fulfilment, co-packing, transport krajowy i międzynarodowy, a także usługi wież kontrolnych łańcucha dostaw. Działa w ponad 14 krajach w Europie, Azji i Ameryce Łacińskiej. Firma osiągnęła przychody w wysokości 1,38 miliarda euro w roku podatkowym do marca 2021 i zatrudnia 27 200 pracowników FTE.

O firmie Bouygues Energie i usługi

Bouygues Energies & Services jest spółką zależną Bouygues Construction. Projektuje, buduje i obsługuje obiekty do produkcji i dystrybucji energii odnawialnej.

Kontakt z mediami

Logistyka FM
Cyrille Gibot
Phone: +33 6 45 99 91 58
cgibot@fmlogistic.com

Czy ta treść była interesująca, przydatna?