Komunikaty prasowe
Komunikaty prasowe

Batilogistic podpisuje zielony kredyt w wysokości 222 mln euro na finansowanie projektów infrastruktury logistycznej

Stopy procentowe będą się różnić w zależności od tego, czy Batilogistic i jego siostrzana firma FM Logistic mogą osiągnąć trzy cele środowiskowe i społeczne Group…

Na stronie September 28, 2021

Stopy procentowe będą się różnić w zależności od tego, czy Batilogistic i jego siostrzana firma FM Logistic mogą osiągnąć trzy cele środowiskowe i społeczne

Group – Agencja nieruchomości logistycznych Batilogistic podpisała 9-letni ekologiczny kredyt w wysokości 222 mln EUR z grupą banków, w skład której wchodzą ING, Banque Européenne du Crédit Mutuel, CIC Est, Groupe Crédit Agricole (LCL, Crédit Agricole Lorraine, Crédit Agricole Alsace Vosges, Crédit Agricole Brie Picardie), Société Générale i BRED Banque Populaire. Pożyczka zostanie przeznaczona na finansowanie gruntów i budynków logistycznych na kilku rynkach międzynarodowych.

Stopy procentowe będą się różnić w zależności od trzech kryteriów środowiskowych i społecznych:

  • Udział budynków z certyfikatem LEED lub HQE w portfelu nieruchomości Batilogistic. LEED i HQE to certyfikaty zrównoważonego rozwoju dla budynków.
  • Redukcja emisji gazów cieplarnianych z zakresu 1 i 2 z magazynów należących do Batilogistic i obsługiwanych przez FM Logistic we Francji.
  • Pozycja FM Logistic w rankingu EcoVadis, który ocenia firmy pod kątem kryteriów zrównoważonego rozwoju. Kolejna ocena ma się ukazać w pierwszej połowie 2021 roku.

Spełnienie kryteriów obniżki stóp procentowych będzie wymagało ścisłej współpracy Batilogistic i FM Logistic. Pierwszy projektuje i rozwija magazyny. Ta ostatnia obsługuje te obiekty w imieniu swoich klientów. Batilogistic i FM Logistic to jedne z pierwszych firm logistycznych, które łączą koszty finansowania ze swoimi wynikami środowiskowymi i społecznymi.

12 magazynów należących do Batilogistic i obsługiwanych przez FM Logistic posiada certyfikat HQE lub LEED.

Od 2018 roku FM Logistic ograniczyło emisję gazów cieplarnianych ze swoich obiektów logistycznych o 17 procent w wartościach bezwzględnych. Firma jest na dobrej drodze do osiągnięcia celu 20-procentowej redukcji w latach 2018-2022. Firma dąży do neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w swoich operacjach magazynowych do 2030 roku.

ING koordynowało transakcję. BECM działał jako agent kredytowy. LCL pracowało nad zdefiniowaniem odpowiednich kryteriów ESG (środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego). Będzie również oceniać postępy w realizacji wyznaczonych celów.

O FM Logistic

Założona we Francji w 1967 roku firma FM Logistic jest niezależną, rodzinną firmą, która dostarcza rozwiązania w zakresie łańcucha dostaw dla szerokiej gamy firm z branży FMCG, handlu detalicznego, kosmetyków i kosmetyków, produkcji przemysłowej i opieki zdrowotnej. Działa w 14 krajach w Europie, Azji i Ameryce Łacińskiej (Brazylia). Osiągnęła przychody w wysokości 1,43 mld euro w roku podatkowym do marca 2020 r. i zatrudnia ponad 27 500 pracowników FTE.

Więcej informacji na temat programu zrównoważonego rozwoju FM Logistic można znaleźć na Sustainable developpment impact report

Kontakty z mediami

FM Logistic Batilogistic / NG Concept
Cyrille Gibot
Tel: +33 6 45 99 91 58
cgibot@fmlogistic.com

Alexandre Ann
Tél.: +33 6 45 99 91 58
aann@ngconcept-ec.com

Czy ta treść była interesująca, przydatna?