Komunikaty prasowe
Komunikaty prasowe

100 nowoczesnych naczep we flocie FM Logistic

Rozwijając swoją działalność transportową FM Logistic – globalny operator logistyczny modernizuje i powiększa własny tabor w Europie Centralnej.  W sierpniu…

Na stronie 27 września, 2022

Rozwijając swoją działalność transportową FM Logistic – globalny operator logistyczny modernizuje i powiększa własny tabor w Europie Centralnej.  W sierpniu i wrześniu firma odebrała 100 nowych naczep. Pojazdy są na bieżąco wydzierżawiane podwykonawcom i kierowane do obsługi przewozów zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Producentami zakupionych naczep są m.in. firmy Schmitz Cargobull i KÖGEL. Unowocześniona flota zapewni optymalizację kosztów eksploatacyjnych i lepszy serwis dla klientów.

Wszystkie nowe naczepy są w sztywnej zabudowie. Połowa z nich to izotermy, w tym część z windami, druga połowa to chłodnie jedno lub dwukomorowe. Posłużą one przede wszystkim do obsługi klientów z branży spożywczej i farmaceutycznej.

Nieustannie rozwijamy usługę transportową doskonaląc i rozszerzając zakres, naszego serwisu. Inwestycja w nowoczesną flotę jest częścią tej strategii. Innowacyjne rozwiązania zastosowane w nowych pojazdach gwarantują zarówno lepszą wydajność sprzętu, jaki i jakość usługi dla naszych klientów. – mówi Jacek Oraczewski, Central Europe Transport Director, FM Logistic i dodaje – partię naczep, którą obecnie odbieramy i wprowadzamy do ruchu, zamówiliśmy już rok temu. Ze względu na sytuację geopolityczną realizacja zamówienia trochę się przedłużyła, ale cieszymy się, że możemy już oddać naczepy do dyspozycji naszym podwykonawcom.

Zdecydowana większość nowego taboru, około 70% została dodatkowo wyposażona w mechanizm podwójnej podłogi, tzw. „DOPPELSTOCK”. Rozwiązanie może nawet dwukrotnie, tj. do 66 palet, zwiększyć pojemność naczepy, co z kolei pozwala na redukcję kosztów transportu. Tego typu naczepy operator dedykował głównie do obsługi klientów w dystrybucji i drobnicy krajowej, zwłaszcza w połączeniach liniowych.

Innym innowacyjnym rozwiązaniem jest system instalacji solarnej, zamontowany we wszystkich nowo zakupionych chłodniach. Rozwiązanie służy do ładowania akumulatora rozruchowego podtrzymującego pracę wszelkich systemów elektronicznych, telematycznych, w tym GPS, w tego typu naczepach. Zapobiega to całkowitemu rozładowaniu i szybszemu uszkodzeniu akumulatora, co mogłoby spowodować konieczność wymiany, a tym samym przestój naczepy.

Obecnie flota FM Logistic w Europie Centralnej liczy ok 2500 tysiąca pojazdów, w tym około 400 naczep własnych, które są wydzierżawiane przewoźnikom. Zgodnie ze strategicznym planem rozwoju w najbliższych latach planujemy zwiększyć udział naczep własnych do 40%. – dodaje Andrzej Wacyk Central Europe Transport Administration and Support Director, FM Logistic.

Operator świadczy pełen wachlarz usług z zakresu transportu drobnicowego krajowego i międzynarodowego, przewozów FTL krajowych i międzynarodowych, dystrybucji krajowej, transportu leków, usług e-commerce. W ostatnim czasie operator rozwija też usługi z zakresu ostatniej mili dla logistyki miejskiej.

Czy ta treść była interesująca, przydatna?