Fm logistic

La logique des transports urbain

FM Logistic dołącza do „Pierwszopomocnych na drodze”

Pologne

- „FM Logistic posiada flotę ponad 2,5 tysiąca ciężarówek, które codziennie pokonują trasy w Polsce i za granicą. Jak mało kto rozumiemy potrzebę zwiększania świadomości wszystkich uczestników ruchu drogowego w zakresie poprawy bezpieczeństwa i niwelowania następstw zdarzeń drogowych. Dlatego zaangażowaliśmy się w projekt „Pierwszopomocni na drodze” – mówi Magdalena Lubańska, Dyrektor Transportu FM Logistic CE. – „Kierowcy, którzy prowadzą ciężarówki oznaczone znakiem FM Logistic, przed dopuszczeniem do wykonywania usług przewozowych, przechodzą szczegółowe i restrykcyjne szkolenia. Obejmują one wszystkie elementy, mające wpływ na bezpieczeństwo transportu drogowego. Nie wszystkich zdarzeń i sytuacji na drogach da się uniknąć. Mam nadzieję, że dzięki „Pierwszopomocnym” również inni kierowcy zdobędą cenne umiejętności. Dlatego każda taka akcja jest warta wsparcia i również dlatego firma FM Logistic jest w niej obecna – dodaje. Organizatorzy cyklu szkoleń „Pierwszopomocni na drodze” planują kolejne spotkania z kierowcami już w najbliższych dniach i tygodniach. Warto zapamiętać poniżej wymienione miejsca i daty:

13 lipca 2018 r. – MOP II Rudka A4 (kierunek Kraków)
20 lipca 2018 r. – MOP III Oleśnica Mała A4 (kierunek Wrocław)
27 lipca 2018 r. – MOP II Rudka A4 (kierunek Kraków)
3 sierpnia 2018 r. – MOP II Krzyżanów Zachód A1 (kierunek Katowice)
10 sierpnia 2018 r. – MOP II Krzyżanów Zachód A1 (kierunek Katowice)
24 sierpnia 2018 r. – MOP III Brwinów A2 (kierunek Warszawa)
31 sierpnia 2018 r. – MOP III Brwinów A2 (kierunek Warszawa)

Szkolenia kierowców trwają w godzinach 16:00 – 21:00 i obejmują m.in.: bezpieczeństwo własne i zasady zabezpieczania miejsca zdarzenia, pomoc w przypadku urazów, krwawień i krwotoków, unieruchamianie złamań, opatrywanie oparzeń, zadławień, opatrywanie ran i przyjmowanie tzw. pozycji bezpiecznej. Nie zabraknie zagadnień związanych z postępowaniem wymagającym podjęcia resuscytacji krążeniowo-oddechowej, także z wykorzystaniem automatycznego defibrylatora
zewnętrznego. Ciekawą częścią, szczególnie dla osób związanych zawodowo z transportem drogowym, będą zajęcia dotyczące udzielania pomocy kierowcom uwięzionym w kabinie pojazdu ciężarowego, w tym metody wydostawania nieprzytomnej osoby z wysokich szeforek ciągników siodłowych. Uzupełnieniem każdego dnia są pokazy działania służb ratowniczych. 

- „Cykl szkoleń został tak zaplanowany, by objąć nimi jak największą liczbę zainteresowanych kierowców. Spotykamy się na MOP’ach w kolejne piątkowe popołudnia, czyli w okresie wzmożonego ruchu samochodowego” – mówi Magdalena Lubańska. – „Liczymy, że w spotkaniach weźmie udział ok. 1000 kierowców, nie tylko ciężarówek, ale również pojazdów osobowych, których obecnie na drogach jest znacznie więcej z powodu wakacyjnych wyjazdów.” FM Logistic weźmie również aktywny udział w Safety Day’s, zaplanowanym na drugą połowę roku cyklu spotkań edukacyjnych dla profesjonalistów z branży transportowej. Będzie to pierwszy na taką skalę projekt promocji edukacji, techniki i innowacyjnych rozwiązań, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo drogowe, przygotowanych z myślą o branzy transportowej i logistycznej. Na spotkania te zaproszeni zostaną właściciele firm, logistycy, kierownicy flot pojazdów i menedżerowie odpowiedzialni w firmach za zapewnienie bezpieczeństwa w transporcie. Zaplanowane prezentacje obejmują m.in.: zasady bezpieczeństwa w transporcie na przykładach w kontekście prowadzonej działalności transportowo-logistycznej, wpływ nowoczesnych technologii na poprawe bezpieczeństwa na drogach poprzez aktywne angażowanie kierowców, budowanie świadomości decydentów w branży transportowo-logistycznej w kontekście umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wśród pracowników oraz pokazy udzielania pierwszej pomocy.