Fm logistic

La logique des transports urbain

Sieci Handlowe

Błyskawiczna reakcja na zmiany

Skuteczny łańcuch dostaw to indywidualny plan osiągania celów biznesowych naszych klientów. Rozumiemy to i już od ponad 20 lat jesteśmy skutecznym partnerem logistycznym w Polsce. Dynamicznie reagując na zmiany, wykorzystujemy wahania rynku, które dla FM Logistic są zawsze szansą i pozwalają w sytuacjach naprawdę wymagających udowodnić nasze kompetencje.

Kompleksowa obsługa, odpowiedzialność za całą operację logistyczną, doskonała i precyzyjna organizacja wszystkich etapów procesu, poparta najwyższą jakością i  coroczną optymalizacją kosztów – to oferta, która wyróżnia nas na rynku.

Nasi klienci cenią sobie standard FM Logistic - zaawansowane technologie, ciągłą  poprawę produktywności oraz co bardzo ważne, bezpieczeństwo ich produktów na każdym etapie łańcucha logistycznego. 

Atuty

FM Fresh

Optymalizacja łańcucha dostaw

Produkty świeże i mrożone są wyjątkowo wrażliwe na zmiany czynników fizykochemicznych, dlatego szczególnie ważna jest dbałość o precyzyjną realizację procesów logistycznych i dystrybucyjnych.

Wysokie standardy to dla nas norma

Okna czasowe z 15 minutową tolerancją, obsługa sześciu grup produktów w różnych zakresach temperaturowych, skrupulatna kontrola jakościowa i ilościowa – to wymagania sieci handlowych, które stały się naszym standardem. Aby sprostać oczekiwaniom współczesnego rynku, zastosowaliśmy nowoczesne technologie wykorzystywane obecnie w transporcie produktów świeżych i mrożonych. Są to m.in. chłodnie dwukomorowe, umożliwiające przewożenie produktów wymagających różnych zakresów temperatur. Wartość bezwzględna temperatury, jaką możemy uzyskać między komorami, sięga nawet 50 stopni Celsjusza.

Naczepy dwukomorowe to lepsza optymalizacja dostaw, skuteczniejsze wykorzystanie powierzchni ładunkowej, a co za tym idzie, mniejsza ilość pojazdów w ruchu drogowym i redukcja emisji spalin do środowiska.    

Pooling - konsolidacja dostaw

Łączenie dostaw różnych producentów do jednego odbiorcy to jeden z naszych pomysłów na optymalizację kosztów i czasu dostaw. Korzystanie z tego samego magazynu dystrybucyjnego oraz wspólna grupa odbiorców pozwala naszym klientom oszczędzić czas i pieniądze. Konsolidacja dostaw to krótszy czas rozładunku, możliwość częstszych dostaw, mniejsze zatowarowanie magazynów, maksymalne wypełnienie samochodu, mniejsze zużycie paliwa, redukucja emisji CO2.

Integracja wielu kanałów dystrybucji

Dla naszych klientów, polskich i międzynarodowych sieci handlowych poszukujemy, odkrywamy i wdrażamy nowe rozwiązania – to pozwala nam stale się rozwijać, wyprzedzać rynek i być jego liderem. Integracja wielu kanałów dystrybucji to współczesna konieczność, kolejny krok, który przybliża naszych klientów do osiągnięcia ambitnych celów biznesowych. Jako integrator pomiędzy producentami i sieciami handlowymi planujemy, wdrażamy i optymalizujemy łańcuch dostaw naszych klientów, gwarantując  najwyższą jakość i terminowość dostaw.