Fm logistic

La logique des transports urbain

FM Logistic i firma Wedel kontynuują wieloletnią współpracę

Pologne

Podpisy pod nową umową złożyli dyrektorzy zarządzający: Maciej Herman z firmy Wedel i Daniel Franke z FM Logistic Central Europe. Wedel należy do grona wieloletnich i kluczowych klientów FM Logistic w regionie Europy Centralnej. Pierwszy kontrakt na świadczenie usług logistycznych przez operatora na rzecz producenta został zawarty w 2002 roku i przez te lata jego zakres ewoluował wraz z rozwojem obu firm. Obecnie obsługa logistyczna obejmuje magazynowanie i dystrybucję w temperaturze kontrolowanej w całym łańcuchu dostaw, w tym transporty wahadłowe z fabryki producenta do magazynu operatora oraz szeroki wachlarz usług co-packingowych.

 

- Wieloletnia współpraca nastawiona na wspólny, wzajemny rozwój to niewątpliwie satysfakcjonujący element naszej pracy. W ciągu prawie 20 lat nasz klient bardzo rozwinął portfolio swoich produktów, a my byliśmy w stanie dotrzymać mu kroku w tym rozwoju proponując odpowiednie rozwiązania optymalizujące obsługę logistyczną, na przykład poprzez automatyzację procesów czy usługi dodane - mówi Daniel Franke, Managing Director, FM LogisticCE i dodaje -  W ramach doskonalenia współpracy właśnie rozpoczynamy wspólne warsztaty continuous improvement, a biorąc pod uwagę fakt, że obecnie ważne miejsce w strategii obu naszych firm zajmuje zrównoważony rozwój, element ten zapewne znajdzie odzwierciedlenie w wypracowanych tam  rozwiązaniach.

 

Wedel, właściciel kultowej marki słodyczy, to wiodący gracz branży czekoladowej w Polsce. Założona w 1851 roku firma, której produkcja od lat 30. XX w. zlokalizowana jest na warszawskiej Pradze, w tym roku obchodzi 170-lecie istnienia. W portfolio producenta znajdują się takie produkty jak Ptasie Mleczko®, Mieszanka Wedlowska, czekolady, ciastka, wafle i batony, a także lody. Posiadając ugruntowaną pozycję jednego z trzech liderów polskiego rynku czekoladowych słodyczy, firma sukcesywnie rozwija się także za granicą – jej produkty są obecne na rynkach niemal 60 krajów na świecie. Za swoje najwyższej jakości produkty zdobyła uznanie konsumentów oraz liczne nagrody i wyróżnienia.

 

O rozwoju myślimy w sposób długofalowy, dotyczy to również partnerów biznesowych. Nasza wieloletnia współpraca z FM Logistic pomaga w ciągłym doskonaleniu i osiąganiu ambitnych celów. Znajomość specyfiki biznesu i naszych potrzeb a także zrozumienie i otwartość do dialogu to realne wsparcie w codziennym działaniu. Bardzo ważnym jest dla nas również fakt, że FM Logistic podziela nasze wartości związane z troską o środowisko, będącymi jednym z filarów naszej strategii CSR. Z optymizmem czekam na przyszłe projekty, a decyzję o kontynuacji 20-letniej współpracy w rok 170-tych urodzin naszej firmy postrzegam jako wyjątkowy kamień milowy tej relacji – mówi Maciej Herman, Dyrektor Zarządzający firmy Wedel.

 

Obsługa firmy Wedel od samego początku jest prowadzona na należącej do FM Logistic platformie logistycznej we Mszczonowie. Obiekt magazynowy liczy prawie 80 tysięcy mkw. powierzchni i posiada niemal 120 tysięcy miejsc paletowych. Operator świadczy tu usługi z zakresu magazynowania i co-packingu przede wszystkim dla klientów z branży FMCG, a wśród nich firma Wedel jest jednym z największych.  Od stycznia 2021 magazyn jest w pełni zasilany energią elektryczną pochodzącą wyłącznie ze źródeł odnawialnych.

 

 

### KONIEC ###

Kontakt dla mediów:

 

Cohn & Wolfe

Ewa Zambrzycka-Rozner

Account Manager

Mail: ewa.zambrzycka@cohnwolfe.pl

Mobile: +48 609 480 066

 

FM Logistic Central Europe

Adrianna Morze

Head of Marketing and Communication, Central Europe 

Mail: amorze@fmlogistic.com

Mobile: +48 661 290 273

 

 

 

FM Logistic Centralna Europa jest częścią Grupy FM, globalnego lidera rozwiązań logistycznych powstałego we Francji, obecnego dzisiaj na 3 kontynentach, w 14 krajach na świecie. W regionie Centralnej Europy firma działa w 4 krajach: w Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech.  

 

FM Logistic CE posiada 17 platform logistycznych, 30 magazyny przeładunkowe i zatrudnia ponad 5 500 pracowników. Dysponuje łącznie ponad 750 000 mkw. powierzchni magazynowej tworząc ponad 1 000 000 miejsc paletowych, a także flotą ok. 2 500 pojazdów. 

 

Jako czołowy operator logistyczny w regionie, firma oferuje swoim klientom usługi związane z magazynowaniem, składowaniem, co-manufacturingiem, co-packingiem oraz transportem i dystrybucją towarów. W ostatnich latach uwaga organizacji jest skoncentrowana na kompleksowych rozwiązaniach dla łańcucha dostaw wspierających klientów we wdrażaniu ich strategii omnichannel.

 

Więcej informacji na temat firmy dostępnych pod adresem http://www.fmlogistic.pl/

LinkedIn - FM Logistic Central Europe