Fm logistic

La logique des transports urbain

Droga do doskonałości pomiędzy Tobą, a Twoimi klientami

Wśród liderów międzynarodowej branży logistycznej, FM Logistic jest renomowanym ekspertem w dziedzinie magazynowania, transportu, pakowania oraz zarządzania łańcuchem dostaw.

Grupa zaangażowana jest w rynki z sektorów takich jak produkty rolnicze, sprzedaż hurtową, rynek produktów do higieny osobistej, środków czyszczących, a także świeżych produktów, perfum oraz w sektor zdrowia i urody.

FM Logistic jest obecna w trzynastu krajach i zatrudnia ponad 21 000 pracowników. Grupa, jako niezależny biznes rodzinny, osiągnęła na dzień 31 Marca 2014 obroty przekraczające jeden miliard Euro. Innymi słowy uzyskaliśmy wzrost na poziomie 18 % w porównaniu z rokiem ubiegłym. Dochód netto wzrósł o 24 %.

Wizja

Jean-Christophe Machet,
Dyrektor Generalny Grupy FM Logistic

 « Nasza Grupa została założona przez ludzi przesiąkniętych duchem przedsiębiorczości. Pasja ta zawsze była motorem napędowym naszego rozwoju. Na  całym świecie znajduje się ponad 21 000 członków należących do grupy, z których wszyscy, w równym stopniu, zmotywowani są pragnieniem prowadzenia biznesu, z takim samym poczuciem odpowiedzialności » 

zobacz więcej

Historia

FM Logistic: 50-cio letnia historia sukcesu

We wspaniałych latach trzydziestych we Francji, dwóch braci Claude i Edmund Faure zdecydowało się na uruchomienie małej firmy transportującej drewno. Tymczasem Jean-Marie Machet, przygotowywał się do zrobienia tego samego z rodzinnym przedsiębiorstwem transportu drogowego, nad którym przejął kontrolę. Spotkanie Mireille Machet oraz Claude Faure wpłynęło na los obu rodzin. Ich związek pozwolił na nawiązanie ścisłej współpracy biznesowej, która wpłynęła na powstanie firmy transportowej 'Faure & Machet' w 1967. W tamtym czasie firma zatrudniała 12 osób oraz posiadała 7 pojazdów.

zobacz więcej

Zarząd FM Logistic Polska

zobacz więcej

Wartości

FM Logistic: firma z wartościami opartymi na szacunku 

Nadanie sensu temu, co robimy, wykonanie tego, co mówimy, tworzenie pozytywnej atmosfery pracy: ważne postawy, które rozwijają poczucie przynależności do firmy.

zobacz więcej

Kluczowe Dane

FM Logistic przekroczyło granicę obrotu o wartości 1 miliarda Euro.

  • pracowników
  • mln przychodów ze sprzedaży
  • tys. metrów kwadratowych powierzchni
zobacz więcej