Fm logistic

La logique des transports urbain

O nas

FM Logistic Central Europe to oddział międzynarodowego operatora logistycznego obejmujący obszar 4 krajów: Czech, Polski, Słowacji i Węgier. W tej części Europy firma FM Logistic najpierw rozpoczęła swoją działalność w Polsce (1995), potem
kolejno wkroczyła na rynek czeski (1996), słowacki (1999) i węgierski (2005). W roku 2016, decyzją Grupy FM Logistic, utworzony został wspólny region Europy Centralnej, co miało zapewnić najlepszą obsługę i spełnić oczekiwania klientów w tej części Europy, a także poszerzenie sieci dystrybucyjnej. 

FM Logistic Central Europe dziś to ponad 5 500 pracowników, 19 platform logistycznych o łącznej powierzchni magazynowej 750 000 m2, blisko 30 hubów przeładunkowych oraz flota licząca ponad 2 000 pojazdów. Organizacja ta świadczy kompleksowe usługi logistyczne, obejmujące magazynowanie, co-packing i co-maunfacturing oraz transport. Każdy z krajów w regionie posiada swoją specyfikę i działa zgodnie z właściwym dla siebie otoczeniem rynkowym. Różnią się wachlarzem usług, ale łączy je wspólny, wieloletni know-how, dorobek i wyjątkowa kultura organizacyjna Grupy FM. W Czechach prężnie rozwijają się usługi dla sektora e-commerce. W Polsce, w Błoniu k. Warszawy, działa największe centrum dystrybucyjne dla sektora farmaceutycznego w Europie Centralnej. Działalność FM Logistic na Słowacji opiera się głownie na usługach copacking’owych i comanufaturing’owych. Węgry to przede wszystkim transport, z siecią własnych i partnerskich hub’ów przeładunkowych.